В М17 відкривається персональний проєкт Арсена Савадова

Цент сучасного мистецтва М17 с представляє персональний проєкт Арсена Савадова, одного зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Виставка під назвою «Голоси любові» буде відкрита для відвідувачів з 8 лютого по 31 березня 2020 року (вул. Антоновича, 102-104, Київ)

Під час проєкту українська аудиторія побачить прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), в якому автор звертається до історичної реконструкції концерту Мерілін Монро у Північній Кореї (1954 р.) для підняття бойового духу американських військових. Сучасний рімейк зіркового туру було перенесено у військові бази на Сході України: у Попасну та під Дебальцеве. Роль Мерілін виконують оперна співачка Марія Максакова та співак El Кравчук. Доповнює проєкт фоторепортаж створення перформансу.

Зйомки, співпраця з військовими, місяці роботи та роздумів, – я не уявляв, як будуть реагувати солдати на участь у театральному дійстві, однак, виявилось, “такі” гастролі мали своє значення за декілька кілометрів від передової», — каже Арсен Савадов

«Ми вперше почули про ідею і переглянули тизери зі зйомок проєкту “Голоси любові” весною минулого року. Побачене не могло не захопити! У масштабній роботі Арсена Савадова ми проживаємо сконструйовану зустріч української армії з Мерілін Монро. Треба розуміти, що попри значну артикульованість, трагічне навантаження явища витісняє війну на задвірки індивідуальної свідомості, бо люди не хочуть постійно пам’ятати про жахи, це складно психологічно. Але у відчутті свята та радості глядач знову зближується із нашими солдатами, зменшується дистанція між фронтовим і мирним життям і виникає бажання діяти, аби повернути хлопців додому», — каже Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

“Голоси любові”, любові до ближнього, яка девальвується в драматичному сучасному світі, але не перестає бути цементом людських взаємовідносин, – ключовий месседж творчості Арсена Савадова. Художник називає частину своїх проектів “соціальними перформансами”, в яких беруть участь не статисти, але реальні персонажі, – для того, щоб тіло соціуму, з яким він працює, його настрій, стали ще більш відчутними», — Вікторія Бурлака, кураторка виставки

До експозиції увійшли також обрані фотографії з таких відомих циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell’arte в Криму», «Кокто», «Андеграунд 2000», «Ангели».

Окремо буде представлено новий проєкт – 11 постановних фотографій із серії «Щоденник потопельника», який продовжує так звану «романтичну лінію» у творчості Савадова.

На проєкті на глядача очікують: інсталяції протитанкових їжаків з картоплі фрі, масштабна робота з циклу «Книга мертвих», каска-дискобол та інші артефакти зі зйомок проєктів Арсена Савадова.

Партнери проєкту – ARTСult, Adamovskiy Foundation

Експозиція відкрита з 8 лютого по 31 березня 2020 року

Години роботи: 11:00 до 21:00

Понеділок: вихідний