В Україні мають право на декретні виплати жінки, що всиновили дитину: деталі від соцстраху

14.12.2022

Новонароджені діти потребують постійної уваги та піклування. Тому декретні виплати можуть отримувати навіть ті жінки, які не народили дитину. Йдеться про батьків, що усиновили малюка. Про це нагадали у Фонді соціального страхування України.

Право на нарахування декретних виплат мають батьки, які всиновили дитину віком до двох місяців. Дата народження малюка має документально підтверджуватись та бути зазначеною у свідоцтві про народження.

Якщо батьки всиновили одну дитину, то фінансову допомогу нараховуватимуть упродовж 56 календарних днів від моменту всиновлення. Якщо новоспечені батьки вирішили прийняти до своєї сім’ї одразу двох малюків, то термін нарахувань буде трохи більшим і становитиме 70 календарних днів. Якщо усиновлювач належить до 1-3 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, то термін нарахування декретних виплат збільшиться до 90 календарних днів.

Сума декретних виплат розраховується за загальними правилами. А це відповідає 100% від середнього доходу громадянина. Для обчислення виплати береться середній дохід за один день та множиться на кількість днів відпустки з вагітності і пологах. Для оформлення декретної допомоги варто звернутися до роботодавця. Він зобов’язаний опрацювати лікарняний, на основі якого складає заяву-розрахунок. Цю заяву роботодавець має подати до Фонду соцстрахування для нарахування відповідних декретних виплат.

Нагадаємо, допомога з вагітності та пологів в Україні зросла майже до 50 тисяч гривень. Незважаючи на воєнний стан, Фонд соціального страхування продовжує фінансувати декретні виплати та допомогу вагітним українкам. Навіть у разі виїзду за кордон, застраховані в Україні жінки отримають допомогу.