В Україні може бути створена зоополіція

Петиція щодо цієї ініціативи набрала необхідну кількість голосів

На початку березня зоозахисники звернулися до Кабінету міністрів з ініціативою створення в Україні зоополіції і одночасно  до широкого загалу, з проханням підтримати їх петицію. Вже через місяць петиція набрала необхідну кількість голосів, 25 тисяч. Тепер Кабінет міністрів має розглянути це важливе питання.

Авторка иніціативи, зоозахисниця Марина Суркова зазначила, що ситуація з тваринами в Україні потребує підвищеної уваги через величезну кількість випадків жорстокого поводження. А поліція не має змоги оперативно відреагуваги або зовсім не знає що робити у таких ситуаціях.

«Найчастіше представники поліції взагалі не реагують на випадки жорстокого поводження з тваринами, не знають законодавчих норм поводження з тваринами, не можуть розмежувати адміністративне та кримінальне правопорушення, не вміють здійснювати слідчі дії в межах кримінального провадження за ст. 299 КК України», — стверджує президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Асоціація зоозахисних організацій України» (АЗОУ).

Зоозахисники запропонували не тільки допомогу, а певні пропозиції щодо вирішення існуючих проблем. А саме створити спеціальний підрозділ зоополіції в структурі Національної поліції України з підготовленими фахівцями та уповноваженими особами із знаннями в сфері поводження з тваринами.

Оскільки петиція набрала необхідну кількість голосів, тепер її мають розглянути у Кабінеті міністрів України.

Читайте також: Зоополіція в Україні: чому важливо долучитися кожному з нас

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram