В Україні на 27,5% зменшилася кількість звернень до поліції з приводу домашнього насильства

За перше півріччя 2022 року кількість звернень до поліції з приводу домашнього насильства зменшилася на 27,5% в цілому по Україні порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Про це свідчать дані Національної поліції України.

У Дніпропетровщині кількість звернеть знизилась на половину, більше ніж на 40% – у Вінницькій області, на третину – на Волині. В інших областях падіння не таке значне, а в деяких є і вагоме зростання – у Житомирській і Одеській областях.

Водночас Офіс Генерального прокурора повідомляє, що за період з 1 січня 2022 року по кількість зареєстрованих кримінальних проваджень порівняно із аналогічним періодом у 2021 році зменшилася на 52% та становила 1005 зареєстрованих кримінальних проваджень. Також 232 з 1505 справ було закрито, тому обліковано в аналізованому періоді 773 відкритих кримінальних проваджень, що на 51,2 % менше ніж у 2021 році.

Серед факторів, що могли на це вплинути, слід розглядати такі, як тимчасова окупація окремих територій України, активні бойові дії, вимушене переміщення людей тощо. До прикладу, ті постраждалі, які опинилися на тимчасово окупованій території Україні, не можуть повідомити про ті чи інші випадки кримінальних правопорушень через те, що перебувають на територіях, на яких тимчасово не функціонують органи державної влади України.

Крім того, значна частина людей, яка мешкала поблизу активних бойових дій, могла виїхати за межі України, що також вплинуло на динаміку звернень в правоохоронні органи в окремих регіонах.