В Україні презентували застосунок для порятунку від домашнього насильства

В Україні презентували мобільний застосунок для тих, хто потерпає від домашнього чи гендерно зумовленого насильства. Його розробили непомітним для кривдників.

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.

«Протистояння російському агресору — не привід забувати про невоєнне насильство. Навпаки, після всього, що переживає наша країна, ми не будемо терпимими до насильства вже ніколи. До жодного насильства у будь-якій формі», — наголосила перша леді.

Застосунок містить тривожну кнопку, яку в момент небезпеки потрібно затиснути на 2 секунди, щоб викликати поліцію. Кнопка має вигляд нейтральної іконки на екрані смартфона.

Корисна інформація та контакти інших служб допомоги доступні тільки у прихованому інтерфейсі. Якщо людина натисне кнопку виклику — поліція визначить її перебування через геолокацію. Тобто говорити вголос, телефонуючи 102, не потрібно.

За словами Зеленської, назва застосунку не повідомляється навмисне, щоб про нього не знали потенційні кривдники. А ті, хто потерпає від насильства, можуть отримати інформацію та завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку «Розірви коло» у Facebook.

Застосунок презентувала перша леді Олена Зеленська спільно з Міністерством внутрішніх справ, Нацполіцією, Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки посольства Великої Британії.