В Україні пропонують відзначати День української жінки 25 лютого

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо затвердження українських свят, за яким 25 лютого пропонують відзначати День української жінки (День українки) у день народження Лесі Українки. Натомість скасувати святкування 8 березня — Міжнародного жіночого дня.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Також з переліку свят пропонують вилучити 1 травня (День праці) та 9 травня (День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні). Натомість внести до переліку пропонують 9 березня Шевченків день у день народження Тараса Шевченка, а також відзначення у другу неділю травня Дня матері.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що «досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня — так званий Міжнародний жіночий день, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок».

«На противагу вважаємо більш доцільним відзначати День української жінки у день народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість у березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка у день його народження, 9 березня», — пояснили автори законопроєкту.

Крім того, зазначають вони, «для уникнення економічних втрат через ще один вихідний слід усунути інші комуністичні рудименти, насамперед 1 травня (так званий День праці), який використовувався для пропаганди у Радянському Союзі та Третьому Рейху (де теж був офіційним святом)».

«Отже, логіка заборони тоталітарних ідеологій передбачає позбавити цей день особливого статусу. Натомість на офіційному рівні слід визнати День матері, який вже більше ста років традиційно святкується українцями.  До речі, припадає він на другу неділю тижня, що усуває проблеми з втратами для економіки», — йдеться у пояснювальній записці.

Також, вважають депутати, у травні слід позбутися «минулих рудиментів щодо святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, що використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом».

«Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути і Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день», — йдеться у тексті документа.

Автори законопроєкту вважають, що необхідно залишити лише День пам’яті та примирення 8 травня, без вихідного дня, як це передбачено указом президента №169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року.