В Україні створили лінійку полегшених бронеплит для жінок 4-го класу

В Україні презентували випуск бронеплити четвертого класу «SAPI екстра мала» та «SAPI мала» передовсім призначені для жінок-військовослужбовців, медиків і добровольців через мінімальний розмір та вагу від 2,3 кг. За розробку бронеплит для жінок 

Як каже виробник бронеплит «Арсенал Патріота», з поміж різних елементів амуніції, бронеплити мають чимале значення, адже слугують основним захистом від пострілів ворога та додатковим захистом від потрапляння уламків. Утім, середня вага таких плит становить 3,5-5 кг. Враховуючи все екіпірування, військові чи медики постійно зіштовхуються з проблемами опорно-рухового апарату та втрачають динамічність при пересуванні.

Спираючись на дослідження американських виробників й удосконалюючи вітчизняні стандарти, «Арсенал Патріота» вперше в Україні створили легкі, але міцні плити з бронесталі. Серед їхніх основних характеристик рекордно знижена вага від 2,3 кг і товщина, яка з повним покриттям становить всього 21 мм. 

Бронеплити «SAPI екстра мала» та «SAPI мала» мають захищати від декількох пострілів бронебійно-запальними набоями й не потребують моментальної заміни, у порівнянні з керамічними плитами. Відтак, їх захист можна прирівняти до плит 5-го класу. Крім того, бронеплити мають протиуламкові властивості та пом’якшення заперешкодної травми (травми, отриманої внаслідок деформації плити через кульове влучення). 

Нагадаємо, наразі понад 5 000 жінок несуть службу на передовій.