В Україні створили петицію про започаткування Дня вшанування захисників Маріуполя

24.03.2023

Асоціація родин захисників «Азовсталі» просить підписати петицію про започаткування Дня вшанування захисників Маріуполя 20 травня.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента України.

Зазначається, що за ініціативи Асоціації родин захисників «Азовсталі» на сайті Президента було створено петицію з пропозицією зробити 20-те травня в Україні – Днем вшанування захисників Маріуполя.

Читайте також: ГО «Землячки» зібрали 3 млн гривень на взуття для українських захисниць

«Оборона Маріуполя — унікальна операція, яка не має порівнянь в сучасній історії України. Битва за Маріуполь стала для українців символом незламності. Завдяки вірності та хоробрості солдат Маріупольського гарнізону, вдалось відтягнути велике угрупування ворожих сил на півдні країни, тим самим уповільнити натиск на інших напрямках та не дати противнику повноцінно розвинути успіх на інших ділянках фронту.
В масштабах країни це дало змогу перегрупувати війська, отримати новітнє озброєння від західних партнерів, мобілізувати свіжі резерви, перейняти стратегічну ініціативу на всій лінії зіткнення та провести ряд успішних контрнаступальних операцій. Сотні загиблих бійців віддали найцінніше — своє життя, сотні поранених та ув’язнених в полоні захисників — своїми відчайдушними діями заслуговують на цей пам’ятний день.», — йдеться у повідомленні. 

Читайте також: 9 місяців у російському полоні: Асоціація родин захисників «Азовсталі» закликає повернути 40 жінок-військовополонених

«Ця дата має закарбуватися в українській історії на знак вічної подяки народу України учасникам одного з найзапекліших боїв сучасності – бою за місто Маріуполь», — прокоментувала Асоціація родин захисників «Азовсталі». 

Читайте також: Мама «азовця» Ірина Юрченко стала героїнею коміксу

Додамо, що легендарна оборона міста була припинена 20 травня 2022 року. Наразі петиція зібрала понад 12 тисяч з необхідних 25 тисяч голосів.