В Україні у виробництві зараз 125 кінопроєктів

Голова Держкіно заявила, що зараз у виробництві 125 кінопроєктів, з яких 27 — копродукційні, на них зробили особливий акцент.

Про це пише Укрінформ.

Голова Державної агенції України з питань кіно Марина Кудерчук під час панельної дискусії про можливості фінансування українського аудіовізуального контенту, яка відбулася в межах Європейського кіноринку на 73-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, заявила, що в Україні у виробництві 125 кінопроєктів.

«У програмі цьогорічного Берлінале шість українських стрічок та два фільми про Україну. І хоча вітчизняне кіновиробництво майже зупинилося, на певному етапі війни свою роботу відновили кінотеатри, і у дні прем’єр українських стрічок у нас солдаути. Це підтверджує, що кіно — це своєрідна терапія, а також можливість відволіктися від жахливої трагедії, в якій ми опинилися минулої зими», — сказала Марина Кудерчук.

Також вона зазначила, що фінансування українського кіно дуже обмежене. Деякі фільми на етапі постпродакшену підтримали європейські асоціації та телекомпанії — EFAD і  Eurimages.