В Україні з’явилася книга, що допомагає людям, які дізналися про ВІЛ-позитивний статус

Книгу, що допомагає людям, які дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус, випустили на Кіровоградщині в рамках проєкту HealthLink. Збірка містить історії реальних людей, які зіштовхнулися із ВІЛ та змогли повірити в себе і жити далі, закохуючись, створюючи родини, продовжуючи займатися улюбленою справою. У кожній історії сто відсотків життя, запевняє авторка збірки Вікторія Семененко. 

Історії вже почали використовувати в своїй роботі соціальні працівники.

До мене потрапив клієнт Денис, який був у шокованому стані, коли почув про ВІЛ-позитивний статус. Під час першого консультування я намагався до нього знаходити підхід, пояснював, що з ВІЛ можна жити, що потрібно приймати АРТ-терапію. Проте він слухав і нічого не відповідав. Тоді я залишив йому збірку «Він, вона і ВІЛ», де є історії таких людей, як і мій 45-річний клієнт. Денис мені перетелефонував через день, коли прочитав книгу. Тоді соціальний супровід став ефективнішим і продуктивнішим. Зараз Денис приймає АРТ-терапію і тепер своїм прикладом може надихати інших на лікування та безпечне життя з ВІЛ, – розповідає соціальний працівник Роман Кузьменко. 

Зі слів директора БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтина Данильченка збірка поширюється серед соціальних працівників, як мотиватор. Її основний посил: інші змогли — і ти зможеш жити повноцінно та ефективно з ВІЛ. Збірка є дієвим інструментом у соціальному супроводі клієнтів з ВІЛ-позитивним статусом. «Ми хочемо поділитися досвідом, щоб ця збірка стала практичною і корисною для соціальних працівників в інших регіонах», — зазначає пан Данильченко. 

Підсилює історії у збірці фотопроєкт за участі містян. На кожній світлині зображена певна деталь у вигляді стрічки, яка символізує підтримку людей з ВІЛ-позитивним статусом. Авторка фотоілюстрацій – фотографиня Олена Непотенко.

Посилання на ПДФ-версію збірки.