В Україні з’явилася книжкова премія дитячих книжок, які популяризують гуманне ставлення до тварин

20.11.2023

Зоозахисна організація UAnimals вперше вручить премію «Гуманна книжка» у грудні цього року. Це відзнака для письменниць та письменників за твори, які допомагають формувати в дітях гуманне та дбайливе ставлення до тварин та довкілля. 

— Команда UAnimals заснувала «Гуманну книжку» передовсім для того, щоб нагадати про потужну силу книжки як інструменту формування світогляду людини та показати, наскільки багато є вартих уваги дитячих книжок про тварин чи довкілля. Раніше ми започаткували проєкт UAnimals.Kids, який цілком присвячений темі формування гуманного ставлення дітей до тварин і всього живого. Ми переконані, що гуманність плекається змалечку і відповідальні за це дорослі, і хочемо допомогти дорослим практичними порадами та контентом, — каже головна редакторка UAnimals Людмила Смоляр. 

Кожна охоча людина може номінувати книжку на премію до 26 листопада включно за посиланням. Це мають бути книжки українських авторів та українською мовою, видані у 2022-2023 роках, для дітей та про гуманне ставлення до тварин і довкілля. Нагородження відбудеться в середині грудня. 

До журі премії увійшли мами, тато та найприскіпливіший читач: 

  • Олеся Наумовська, докторка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Юлія Сливка, видавчиня, філологиня PhD, блогерка;
  • Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня;
  • Лео Буша, той самий хлопчик із Ірпеня, який надихнув Україну виконанням «Червоної калини»;
  • Людмила Смоляр, головна редакторка організації UAnimals;
  • Ігор Коваль, інфлюенсер, волонтер, співвласник магазину дитячого одягу.

— Читання допомагає створювати внутрішній світ дитини. Читання в різному віці — це про цінність спільного часу з батьками, цінність зустрічі в безпечному просторі книжки із новим досвідом, цінність розвитку уяви. Книжка допомагає дорослим та дітям ословити те, що ще може бути неусвідомленим. Люди, у яких сформована навичка читання та любов до нього, можуть легше впоратись із невизначеністю та мають розвинутішу навичку рефлексії, — каже психологиня Світлана Ройз. 

Нагадаємо, що зоозахисна організація UAnimals із 2016 року популяризує гуманістичні цінності та рятує тварин від жорстокості. Із початку повномасштабного вторгнення — займається порятунком тварин від війни: евакуює, годує, лікує, а також відбудову притулки і допомагає природним паркам. Команда UAnimals запустила міжнародний проєкт #StopEcocideUkraine, покликаний притягнути росію до відповідальності за екологічні злочини під час війни. 

Новини партнерів