В Україні започаткували першу премію у сфері книговидання: подробиці

29.08.2023

Щорічну премію засновує медіа про книжки «Читомо» за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та грошової винагороди від Міністерства культури й медіа Німеччини.

Про це повідомляє Читомо.

Зазначається, що премією відзначатимуть найпомітніші звершення, що сприяють розвитку книжкового ринку та галузі загалом, а також популяризації читання. Переможець/жиця у кожній номінації отримає 4000 євро.

Читайте також: ТОП-5 книжок про зухвалу силу людського духу

Номінантами можуть стати не лише видавці, але й книжкові блогер(к)и, журналіст(к)и, бібліотеки, книгарні тощо.

Цього року у зв’язку з повномасштабним вторгненням та його наслідками для книжкової галузі організатори премії дозволили номінацію здобутків не лише 2023-го, але й 2022 року.

Заповнивши форму з 28 серпня до 15 вересня, культурні інституції України за кордоном, громадські об’єднання, юридичні компанії, освітні заклади, бібліотечні установи та асоціації, редакції медіа можуть висунути кандидатів на здобуття премії (до трьох номінантів кожна організація) у таких номінаціях:

  • «Трендсетер видавничого ринку» — за розвиток інноваційного підходу у видавництві, креативну трансформацію бізнесу, розвиток книжкового / літературного ландшафту України;
  • «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання» — за пошук нових способів донесення книги до читачів, створення позитивного іміджу для читання, трансформацію освітнього процесу за допомогою читання;
  • «Амбасадор української книги» — за особистий внесок у видимість української книги та літератури у світі, формування позитивного іміджу української літератури та культури.

Читайте також: Книги, які варто прочитати: інклюзивність, самоідентифікація, самовдосконалення та мемуари

Також буде вручена Спеціальна відзнака Франкфуртського книжкового ярмарку за особливі здобутки українських видавців, що також передбачає можливість стендової участі у ярмарку у 2024 році.

«Це перша комплексна премія в книжковій галузі. Вона, по суті, визнає нові реалії ринку, де постійно зростає роль книжкових блогерів, нових медіа, креативних рішень для видавництв та розповсюджувачів, зрештою — активістів та громадськості. Галузь стає дедалі конкурентнішою, і зараз саме час відзначити не тільки видатні твори, але й справжні явища у світі літератури і книговидання. Тих, хто попри війну не лише демонструє відданість книжковій справі, але й задає тренд, вигадує нові рішення, створює умови для того, щоб з’являлися нові книжки, нові автори, нові читачі, а українська література ставала дедалі відомішою за кордоном», — наголосила співзасновниця «Читомо» Ірина Батуревич.

Читайте також: Топ літніх книг із смаком полуничного морозива

Урочиста церемонія вручення премії «Читомо» відбудеться в листопаді 2023 року у Києві.