В Україні запроваджено інституційний аудит шкіл

Державна служба якості освіти оцінюватиме навчальну діяльність

Міністерство освіти та науки затвердило Порядок проведення інституційного аудиту закладів середньої освіти. Відповідний наказ підписано 16 квітня 2019 року. Інституційний аудит стане єдиним плановим заходом державного нагляду та контролю у закладах загальної середньої освіти, що замінить собою державну інспекцію.

Основною метою аудиту є оцінювання діяльності школи, що базується на ґрунтовному вивченні внутрішньої системи забезпечення якості, її освітніх та управлінських процесів, а також надання рекомендацій щодо їх вдосконалення. Відповідальною за проведення аудиту стане Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні підрозділи. Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак пояснює:

Інституційний аудит — це нова для української освіти процедура. В її основі лежить принципово відмінна від інспектування філософія: наша мета не шукати недоліки в школі, а дати рекомендації щодо того, що можна покращити, на що звернути увагу і де ознайомитися з найкращими практиками. Ми прагнемо створити якісне, комфортне та безпечне шкільне середовище, яке відкриває можливості для розвитку учнів та вчителів

Аудит буде проводитися раз на десять років працівниками територіальних органів Державної служби якості освіти та залученими експертами. Крім того, передбачається проведення позапланового інституційного аудиту, підставою для якого можуть стати низька якість освітньої діяльності або звернення засновників навчального закладу.

Перші інституційні аудити закладів середньої освіти заплановано провести вже у 2019 році.

— Читайте також: Школа — це ще не освіта