В Україні запускають проєкт GIDNA для допомоги жінкам, які пережили сексуальне насильство

В Україні запускають проєкт психологічної допомоги GIDNA — для жінок, які зіткнулися з сексуальним насильством російських військових або стали його свідками.

Ініціатором проєкту є фонд Future for Ukraine, який залучив 11 психотерапевток із багаторічним практичним досвідом. Усі вони проходили спеціальне навчання щодо роботи з травмою сексуального насильства у колеги Рут Дорум з «Ізраїльської коаліції травми» (Israel Trauma Coalition), яка була створена для допомоги громадам в Ізраїлі та у всьому світі долати ментальні наслідки різного роду катастроф, зокрема, війн.

Жінка, яка пережила сексуальне насильство, може анонімно звернутися на сайт проєкту, заповнити анкету та отримати курс із 10 консультацій. Їх можуть надавати онлайн: з увімкненою камерою або без — за бажанням жінки. Також жительки Києва, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Львова, Одеси, Миколаєва, Чернівців та Харкова можуть відвідати психотерапевта особисто на офлайн-сесіях.

Під час реєстрації на курс консультацій жінка має обрати зручний час та місце. На пошту надійде e-mail із підтвердженням, у якому будуть вказані деталі, а у разі відвідування онлайн-консультацій — посилання на дзвінок у Google Meets (не потрібно встановлювати жодних додаткових сервісів).

 «На щастя, наші люди стають більш свідомими та розуміють, що винуватець — це завжди ґвалтівник. Але жінки все ще бояться осуду. До того ж під час війни, коли люди довкола переймаються проблемами власного фізичного виживання, цим жінкам іноді навіть немає кому розповісти про свої переживання. Тому їм конче потрібна кваліфікована допомога. Проєкт Gidna створений саме для цього. Ми не можемо допустити, щоби жінки залишилися сам на сам зі своїм болем. Особливо під час війни, коли всі емоції пережити ще складніше. Маємо розуміти, що, допомагаючи жінкам зцілюватися після такого досвіду, ми піклуємося про ментальне здоровʼя всієї української нації», — говорить генеральна директорка фонду Future for Ukraine (Poland) Олена Ніколаєнко.

Жінки, які пережили насильство, можуть роками мовчати, уникаючи осуду та стигматизації. Це може призвести до важких посттравматичних розладів, депресій і розвитку нарко- та алкозалежностей. Окрім цього, ментальний стан постраждалих жінок негативно позначається на їхніх стосунках із близькими й може зруйнувати життя. Кваліфікована психологічна допомога здатна запобігти негативним наслідкам пережитого досвіду травми.

Мета проєкту Gidna на 2023 рік — надати допомогу 200 жінкам. Усі охочі можуть підтримати ініціативу на сайті фонду Future for Ukraine.