В Україні запустили чатбот про безкоштовні медичні послуги

В Україні створили чатбот «Календар здорових українців», у якому розповідатимуть про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, та права пацієнтів загалом. Звідти також можна дізнатися, які дослідження і в якому віці варто зробити, які з них безоплатні та як пройти обстеження. Чатбот доступний у месенджерах Telegram та Viber.

Сервіс містить розділи: знайомство, системи на контролі, щеплення за календарем і без, де пройти обстеження та  персональні рекомендації.

Окрім цього, чатбот може дати індивідуальні поради, як покращити стан здоров’я, на що звернути увагу, показати найближчий до користувача медзаклад, у якому надаються необхідні послуги, проводиться діагностика та лабораторні дослідження.

Сервіс створили на основі рекомендацій ВООЗ, Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України та сімейних лікарів та використовує актуальні дані Національної служби здоров’я України (НСЗУ) щодо місць надання медичних послуг.