В Україні запустили проєкт «Скажи чесно, ти як?»

Мета - формування культури піклування про ментальне здоров’я

Допомогти українцям подолати пов’язаний із війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, сформувати культуру піклування про ментальне здоров’я та запобігти розвитку психічних розладів — таку мету оприлюднили у межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. А ще важливо показати, що говорити про своє внутрішнє зовсім не соромно. Люди мають навчитися розповідати про пережите, саме це має велике значення у боротьбі зі стресом.

«Сподіваюсь, цей проєкт надихне вас. Можливо, додасть впевненості: все, що я відчуваю — нормально, і я з цим впораюсь. Бо коли наші страхи стають видимими, вони уже не мають над нами такої сили. Тоді керуємо ми самі, а не навпаки», — написала у своєму Telegram-каналі перша леді України Олена Зеленська.

Відомі медійники у роликах поділились особистими хвилюваннями, страхами та емоціями. Телеведучі Ольга Бутко, Юрій Горбунов, Вадим Карп’як, Соломія Вітвіцька, співачка Світлана Тарабарова, Роксолана Сирота (ROXOLANA), Злата Огнєвіч та солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька розповіли власні історії. Зірки також розповідають про швидкі техніки, які допомагають їм подолати стрес та підтримати близьких. Досвід селебритіз легко можна застосувати у повсякденному житті.

Нагадаємо, проєкт «Скажи чесно, ти як?» реалізують за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської у межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Розроблення та впровадження програми координує МОЗ України у взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями.