В Україні запустять проєкт для протидії російській дезінформації: деталі 

19.05.2023

В Україні запустять інформаційно-освітню програму “Антидот”, яка об’єднає представників ЗСУ, бізнесу та медіаекспертів для протидії російській дезінформації.

Про це повідомила засновниця ініціативи «НотаЄнота» Альона Романюк, пише Укрінформ.

«Головне мета, для якої створюється «Антидот», — це покращити рівень медіаграмотності, навчити медіагігієні та розвивати критичне мислення серед українців», — зазначила експертка.

Читайте також: Українські виші потрапили у світовий рейтинг CWUR: топ-6

За її словами, до ініціативи долучиться вітчизняний бізнес, Центр стратегічних комунікацій та ЗСУ. Наразі фахівцями програми є сама Романюк та комунікаційниця Оксана Мороз.

Читайте також: Рейтинг найкращих вишів України 2023 року

«Передусім передбачається просвітницька кампанія з залученням різних майданчиків і ресурсів — ЗСУ, медіа, громадських ініціатив, співробітників великих компаній. Чи хочемо вибудувати розуміння того, як працювати з інформацією, на що спрямовані «вкиди», які робить ворог, взагалі, як виживати в інформаційному світі, коли нас і там щодня атакують», — розповіла Романюк.

Читайте також: Європейський університет інтегрував у навчання методику армії Ізраїлю: подробиці

Фахівчиня зауважила, що одним із принципів проєкту буде робота на випередження.

«Наприклад, якщо йдеться про обстріли ЗАЕС, росіяни можуть запускати фейки про радіацію. Ми тим часом можемо пояснити, як і де перевіряти рівень радіації, на яких темах гратиме ворог, відповідно, даватимемо поради, як не вестися на провокації», — пояснила вона.