В Україні збирають кошти для порятунку диких тварин, що постраждали від війни: подробиці

02.05.2023

Гуманістичний рух UAnimals ініціює «Дикий збір» для Центру порятунку диких тварин: 12 мільйонів гривень, які планують зібрати у межах кампанії, підуть на будівництво нових вольєрів для левів, тигрів, леопардів та інших диких тварин, якими опікується центр.

Зазначається, що у 2022 році, після початку повномасштабної війни в Україні, Центр порятунку диких тварин об’єднав зусилля з гуманістичним рухом UAnimals, щоб рятувати хижаків на прифронтових територіях та вивозити їх із зон бойових дій.

Читайте також: Знущання з морських котиків в Одесі: що сталося та безглузда відмазка дельфінарію «Немо»

«Від початку російського вторгнення центр надав допомогу 36 диким тваринам. Левиця Ася потрапила до нас із розплідника на Донеччині. Виявилося, що вона вагітна. Я дуже хвилювалася за молоду маму і переживала за здоров’я левенят. На щастя, у жовтні минулого року Ася успішно народила трьох життєрадісних і грайливих малюків — Емі, Теді та Санту. Єнота Лакі ми підібрали у покинутому приватному будинку. Тварина повністю осліпла і лякалася будь-якого звуку. Та після огляду офтальмолога Лакі отримав втішний прогноз, що його зір може відновитися після операції. У наших силах врятувати ще більше хижаків, аби вони пройшли повноцінну реабілітацію та повернулися у природне середовище», — говорить Наталія Попова, засновниця Центру порятунку диких тварин.

Читайте також: З початку 2023 року в Україні відкрито понад 8о кримінальних справ щодо жорстокого поводження з тваринами

Наталія Попова відкрила Центр порятунку диких тварин у 2018 році на Київщині. За п’ять років центр прихистив і вилікував близько 600 диких тварин, серед яких ведмеді, леви, леопарди, тигри, мавпи, олені, косулі, коні, віслюки, верблюди, лисиці, єноти, єнотоподібні собаки, носухи, дикобрази, їжаки, павичі тощо.

«Під час війни леви, тигри, леопарди та інші дикі тварини залишаються на тимчасово окупованих територіях. Вони страждають у неволі, травмуються від російських обстрілів і майже не мають доступу до їжі та води. Наражаючись на небезпеку, волонтери та військові вивозять диких тварин з-під обстрілів і доставляють їх до центру вкрай знесиленими. Вольєри, які ми з вами придбаємо в рамках “Дикого збору”, обладнані будиночками для зимівлі та сну, а ще опаленням та освітленням, що створить для тварин максимально комфортні умови, за яких вони зможуть лікуватися та бути в безпеці. Долучайтеся до кампанії, щоб не залишати хижаків у біді під час війни!» — закликає Олександр Тодорчук, засновник і керівник гуманістичного руху UAnimals.

Читайте також: 82% українців вважають, що безпритульних тварин необхідно стерилізувати — дослідження

Долучитися до «Дикого збору» для Центру порятунку диких тварин Наталії Попової можна за посиланням https://wild.uanimals.org