В Україну завезли отруйний сир, що спричиняє важке інфекційне захворювання: подробиці

Сир

В Україну завезли заражений сир «Гаперон» із Франції, який виготовили з пастеризованого молока, і який спричиняє важке інфекційне захворювання — менінгіт.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.

У Чернівецькій області Головне управління Держпродспоживслужби попереджає про виявлення бактерії Listeria monocytogenes у сирах («Гаперон»), які були виготовлені з пастеризованого молока та експортувалися з Франції. Повідомлення про це надійшло через систему швидкого оповіщення про харчові продукти та корми (RASFF).

Відповідно до заяви, опублікованої на сайті Держпродспоживслужби, продукти забезпечувалися SOCIETE LAITIERE DE VICHY, Франція, і експортувалися компанією Thomas Export SA, Франція, до ТзОВ «ТД Гурмандіз» в Україні. Listeria monocytogenes може викликати низку небезпечних хвороб, зокрема мозкові ураження та сепсис.

Також ГУ Держпродспоживслужби закликає споживачів, які придбали ці продукти, негайно повідомляти про це відповідні установи. Інші можливі заходи, що можуть бути вжиті, включають знищення або повернення продуктів до місця їх придбання. Нагадуємо, що споживачі повинні завжди звертати увагу на якість та безпеку продуктів, які вони купують, та повідомляти відповідні органи про будь-які можливі проблеми, які вони помічають.

Лістеріоз — інфекційна хвороба тварин і людини, яку спричинюють види роду Listeria. Хвороба перебігає у різних клінічних формах залежно від імунного статусу людини: від уражень центральної нервової системи, септичних проявів, абортів, маститів тощо до безсимптомного носійства.