Видавництво Vivat візьме участь у «Книжковому Арсеналі» та ініціює низку подій і розмов

28.05.2024

Минулого тижня внаслідок російської атаки у Харкові було зруйновано один із найбільших поліграфічних комплексів в Україні «Фактор-Друк», де загинули люди й були знищені тисячі книг. Ця трагедія вплинула не тільки на видавництво Vivat, а загалом на книговидавничу галузь, що й до того перебувала у складному становищі через нестачу персоналу, проблеми поставки паперу, відключення світла і ракетних атак.

Для видавничої галузі України життєво важлива підтримка світу. Цьогорічний «Книжковий Арсенал» зосереджений на книгах про війну і життя на межі. Щоби вчергове привернути увагу світової спільноти до злочинів, які чинить рф, видавництво Vivat ініціює низку подій і розмов.

Багато новинок, які ми планували надрукувати до Книжкового Арсеналу, знищені. Серед них зокрема книжки військових письменників Павла Белянського «Битися не можна відступити» та «Мисливці за щастям» Валерія Пузіка. Також «Підпільна держава» Андрія Кокотюхи, «Ізмарагд княгині Несвіцької» Олександра Ірванця, «Всі мої Ключі і Ґайя. Вогонь Півночі» Наталії Матолінець, збірка знакових інтерв’ю «Слова і кулі» Наталії Корнієнко, збірка української фантастики «Мотанка».

Події, у яких візьме участь видавництво Vivat:

  • Панельна дискусія. Долаючи розрив: між оповіддю й мовчанням за участю автора «Бібліотекарка з Аушвіцу» Антоніо Ітурбе. Захід проводиться за підтримки Посольства Іспанії в Україні/AECID (П’ятниця, 31 травня о 15:30-17:00)
  • «Її війна. Жіночий досвід в часи війни — і його репрезентація у книжках». У книжці звучать голоси 25 жінок — військових, медиків, волонтерок, переселенок, журналісток; тих, які пройшли полон або які чекають із полону найрідніших, якіазнали непоправних втрат на цій війні. (Субота, 1 червня о 11:30-13:00)
  • «Слова і кулі: завмирання і перевідкривання мови». У цій книжці Наталя Корнієнко зібрала інтерв’ю з людьми, які залишили свою звичну творчу роботу та долучилися до війська або волонтерства. Це спільний проєкт Vivat, медіа «Читомо» та Українського ПЕН. (Субота, 1 червня о 19:30-21:00).

На стенді Vivat

Символічно, що цьогорічний стенд Vivat оформлений ілюстраціями Інни Делієвої до книжки «Мотанка», що, з одного боку, показує архетипну силу й незнищенність української нації, а з іншого засвідчує й те, які втрати завдає росія нашій культурі.

Також у програмі цьогорічного Арсеналу на стенді Vivat будуть автограф-сесії з авторами: Антоніо Ітубре — автор страшної і важливої книжки «Бібліотекарка з Аушвіцу». Люк Гардінг – журналіст, автор нонфікшну про залаштунки кривавої війни в Україні «Вторгнення». Серед українських авторів – Олександр Зінченко, автор книжки «Як українці зруйнували імперію зла», що допомагає краще зрозуміти події початку незалежності.

За підтримки Книжкового Арсеналу, видавництво матиме змогу продемонструвати наслідки знищення росією української культури: знищені наклади книжок та уламки типографських станків. Також за кьюаркодом на експозиції можна знайти додаткові матеріали іноземними мовами про цей акт терору та долучитися до збору на відновлення поліграфічного життя України.

Читайте також: ТОП-10 книг від Vivat, які можна купити на «Книжковому Арсеналі»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram