Продолжается прием заявок на Ukrainian Doc Preview-2020 

До 3 лютого триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview, презентації українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва/постпродакшну під час Docudays UA у березні. Учасники та учасниці Ukrainian Doc Preview-2020 позмагаються за приз у 150 тис. грн на промоцію та дистрибуцію свого фільму, а також за поїздку в Канни. Це стало можливим завдяки співпраці Docudays UA та Українського інституту. 

Цього року Ukrainian Doc Preview відбувається в партнерстві з Українським інститутом. Шість визначних документальних повнометражних фільмів на етапі чорнового монтажу або постпродакшну будуть показані під час 17 Docudays UA групі запрошених відбірників/-ць фестивалів і представників/-ць міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерів. Участь у презентації – чудова можливість отримати відгук щодо комерційного та міжнародного потенціалу стрічки й налагодити корисні контакти з представниками/-цями світової кіноіндустрії.

На авторів/-ок проєктів Ukrainian Doc Preview чекають кілька призів. Спеціальне журі обере фільм, який отримає від Українського інституту 150 тис. грн на промоцію та дистрибуцію. Також журі визначить до двох стрічок, які вже в травні покажуть на кіноринку Каннського кінофестивалю.

У 2020-му Україна вперше представить у Каннах своє документального кіно. За сприяння Українського інституту та Docudays UA автори/-ки обраних фільмів поїдуть з ними на фестиваль, де матимуть нагоду заручитися підтримкою агентів/-ок з продажу та потрапити в зарубіжну фестивальну програму. Їхні стрічки покажуть у межах програми Cannes Docs.

№Торік я була на Cannes Docs. Це затишний острівець документального кіно в шаленому океані Каннського ринку, де є всі, з ким хоче зустрітись продюсер, який готує фільм до релізу: відбірники різноманітних фестивалів, сейлз-агенти, броадкастери з різних країн. І коли я кажу «всі», то не перебільшую», – розповідає Дар’я Бассель, голова індустрійної платформи DOCU/ПРО.

«Протягом трьох років існування платформи DOCU/ПРО ми зробили багато, – зазначає Дар’я. – За партнерської підтримки відправляли українські делегації на фестивалі Sheffield Doc/Fest, Visions du reel, IDFA, організовували презентації українського документального кіно на Міжнародних документальних кінофестивалях у Лейпцизі та Їглаві. Ми щороку випускаємо каталог української документалістики та займаємось промоцією кіно всюди, куди б не їхали. З тією ж метою ми торік започаткували Ukrainian Doc Preview. Він одразу став центральною подією нашої індустрійної платформи. Завдяки цьогорічному партнерству з Українським інститутом ми виводимо Ukrainian Doc Preview на міжнародний рівень та презентуємо в Каннах».

Цьогоріч Український інститут запускає серію шоукейсів одразу на кількох фахових кінофестивалях, – розповідає Ольга Бірзул, керівниця сектору кіно в Українському інституті. – Шоукейси – це ефективний формат, який знайомить впливових міжнародних експертів з найкращими зразками українського кіно. Він не лише залучає зовнішню фахову експертизу до аналізу потенціалу фільмів, а й посилює видимість українського кіно на міжнародних кінофестивалях у майбутньому. Безумовно, значно продуктивніше працювати з фільмами ще на стадії виробництва, як це робить Ukrainian Doc Preview. Що більше якісних фільмів ми отримаємо у фіналі, то легше нам буде говорити про різнобічну Україну із закордонним глядачем».

На цьому можливості, які надає Ukrainian Doc Preview, не завершуються. Єва Ґоба, голова індустрійної платформи Міжнародного кінофестивалю документального кіно Beldocs вручить одному з проєктів спеціальну нагороду – участь у професійній платформі фестивалю Beldocs in Progress International. Крім того, презентовані фільми позмагаються за East Silver Caravan Award – підтримку з розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року.

Нагадуємо, що податися на участь у презентації української документалістики Ukrainian Doc Preview можливо до 3 лютого включно. Читайте про те, як це зробити, за посиланням.

Читай также: Приложение против зависимости от смартфона от Google

Теги: