Виховання у війну: як мотивувати дитину навчатись онлайн

23.02.2023

Координаторка благодійного фонду “Зростай в родині”, фахівчиня сфери соціального захисту дітей-сиріт та сімей з дітьми Євгенія Федорчук

Ситуація в Україні ставить під загрозу безпечне навчання дітей у школі, тому батькам та особам, що їх заміняють, варто подбати про альтернативну форму навчання. Проте через суттєві відмінності між двома формами навчання дорослі часто стикаються з низькою мотивацією дітей навчатись дистанційно. Та онлайн таке ж навчання, як і офлайн, і потребує серйозного підходу з боку дорослих і дітей.

Про те, як заохотити дитину навчатися онлайн, розповідає координаторка благодійного фонду “Зростай в родині”, фахівчиня сфери соціального захисту дітей-сиріт та сімей з дітьми Євгенія Федорчук.

Насамперед дорослим потрібно організувати навчальний простір для дитини. У неї має бути індивідуальне робоче місце. Ідеально, коли це окрема кімната. Та якщо такої можливості не має, це може бути окремий стіл, з усім необхідним шкільним приладдям. Дитина сама повинна доглядати за своїм робочим місцем, наводити лад, дбати про порядок на ньому. Під час навчання за можливості не використовуйте шумної домашньої техніки, створіть комфортне та спокійне середовище для навчання дитини.

Налаштуйте необхідні програми та додатки на гаджет, яким буде користуватись дитина під час навчання, надайте чіткі інструкції з використання пристрою та додатків. При відсутності швидкісного інтернету можна використовувати мобільний, розкажіть дитині про це. Розкажіть дитини про норми етики на онлайн занятті.

Підготуйте підходящий одяг, в якому дитина буде на навчанні під час онлайн уроку. Дотримуйтесь постійного графіка навчання. Робіть перерви, змінюючи рід діяльності. Після уроків дайте дитині можливість відпочити. А краще проведіть час разом, при нагоді.

Читайте також: Кожна п’ята дитина має порушення сну, а кожна десята не бажає спілкуватися з близькими — президентка ГО «Центр соціального лідерства»

Мотивуйте дитину здобутком нових знань, які надалі дадуть їй опанувати майбутню професію чи сприятимуть здійсненню мрії. На першому етапі дайте дитині самостійно обрати формат та спосіб виконання завдання. Але будьте поруч, це сприятиме розвитку дитини як особистості.

Хваліть дитину за креативний підхід та зусилля у виконаному завданні, а не за її таланти. Не критикуйте, а висловіть свою думку, якщо дитина виконала завдання неправильно. Не забувайте про чарівні слова: ти впораєшся, ти зможеш.

Домашнє завдання дитина повинна робити самостійно, але дорослі мають перевіряти його. При наявності помилок потрібно пояснити правильне рішення. Подбайте про кібербезпеку дитини.

Найкращою мотивацією для дитини є винагорода. Розробіть власну мотиваційну програму нагородження. Наприклад, дитина мріє кудись піти чи поїхати, або ж давно мріє про нову іграшку. За допомогою балів оцінюйте успіхи дитини протягом певного періоду, в залежності від розміру винагороди. Використовуйте цікаві наліпки чи підручні засоби. Проявляйте креативність, в такий спосіб ви ще більше зацікавите дитину.