Викидень, насильство та звинувачення у трансфобії: Джоан Роулінг розповіла про своє життя

Джоан Роулінг
21.02.2023

Джоан Роулінг, відома британська письменниця та авторка легендарної історії про Гаррі Поттера, виступила у подкасті The Witch Trials of J.K. Rowling, де розповіла про своє життя та творчість. Знаменитість поділилася дуже пікантними подробицями, а саме: як пережила втрату дитини, насильство у першому шлюбі та звинувачення у трансфобії.

Про це пише The Independent.

Про насильство

57-річна Роулінг вперше розповіла, що пережила домашнє насильство та сексуальне насильство, у 2020 році, коли написала особисте есе, захищаючи свої коментарі про трансгендерних людей.

У першому епізоді подкасту, який вийшов 21 лютого, письменниця заявила, що її шлюб із колишнім чоловіком Хорхе Арантесом став «дуже жорстоким і дуже контрольованим». Вона сказала, що у неї не було «ключа від власних вхідних дверей, тому що чоловік їх контролює», і стверджувала, що коли б вона не виходила з дому і поверталася, він переглядав її сумочку.

Роулінг також стверджувала, що Арантес знав, як багато для неї означає її рукопис про Гаррі Поттера , але одного разу він спробував його заховати від неї, щоб вона не пішла від нього.

Про втрату дитини

Також Роулінг розповіла, що у двадцять років «випадково» завагітніла від тодішнього хлопця, з яким жила вже рік. Та зберегти вагітність не вдалося і у Джоан стався викидень, який дуже її травмував.

«Я завагітніла, він зробив мені пропозицію. А потім я втратила дитину, — згадувала вона. — У мене стався викидень, що було дуже травматично. Це було травматично як фізично, так і емоційно, і це була ще одна величезна втрата. Я точно не була при розумі».

Про звинувачення у трансфобії

Джоан Роулінг заявила, що люди глибоко неправильно зрозуміли її позицію щодо трансгендерних жінок. Також вона додала, що її не хвилює те, як ця суперечка вплине на її спадщину.

«Що мене цікавило останні 10 років і, звичайно, останні два-три роки, особливо у соцмережах, то це слова людей про те, що я зруйнувала власну спадщину. Мовляв, вами могли б захоплюватися завжди, однак ви ось таке сказали. І я подумала: «Ви не могли не зрозуміти мене ще більше», — сказала Роулінг.