Вікторія Покатіс: Я вже давно не напишу просто «Дівчата, з 8 березня!»

Моя особиста подяка нашим захисницям, волонтеркам та адвокаткам, які захищають наші права на полі бою, у цивільному житті та у суді

08.03.2023
Вікторія Покатіс

Вікторія Покатіс, головна редакторка жіночого порталу WoMо, авторка книги «Незламні», продюсерка івентів,
мотиваційна спікерка з жіночого лідерства

Я вже давно не напишу просто «Дівчата, з 8 березня!», а пишу «Дівчата, дбайте про свої права і вони не тільки в тому, щоб голосувати».

На Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені у 1910 році за пропозицією Клари Цететкін було прийняте рішення про святкування Міжнародного жіночого дня, пізніше приуроченого до роковин демонстрації робітниць нью-йорських підприємств текстильної промисловості 8 березня 1857 року.

Це факт створення цього дня. Звісно він не для квітів, а щоб ми згадали про свої права. І цінували жінок, які ці права виборювали.

Для багатьох 8 березня це і вихідний, і отримати увагу від чоловіка, і вийти на демонстрації.

Для багатьох він спотворений радянською владою, але мені імпонують слова урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко:

«Тематика, пов’язана з правами жінок, ще продовжує перебувати у сфері маніпулятивного тлумачення. Нещодавно було зареєстровано законопроєкт, яким пропонується перейменувати День захисників та захисниць України лише на День захисника. Ще одною ідеєю є Міжнародний день прав жінок скасувати 8 березня і святкувати День української жінки. І жіночий рух повинен активно на це відреагувати, бо, проводячи політику декомунізації, ми маємо чітко спрямовувати у наше майбутнє перевірені факти та перевірену інформацію.

Історія захисту жіночих прав цього дня почалась задовго до появи радянщини. Спотворення сенсів – є складовою радянської системи. 2022 рік показав, що питання прав жінок та гендерної рівності залишаються у сфері високої політики. Вони не пішли у бік та зберегли актуальність. Перш за все треба сказати слова вдячності тисячам жінок та дівчат, які захищають із зброєю у руках Україну. За це вам велика подяка. Це – унікальні люди, бо вони, як і чоловіки, не шкодуючи свого життя, найціннішого, сьогодні стоять на захисті країни, на яку наступає ворог. ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, СБУ, Нацполіція… Кількість жінок в цих структурах зростає. Це є показником того, що жінки є активними захисницями держави. Війна впливає на родини.

Але ми в Україні створюємо новий жіночий тренд, що жінки не є лише постраждалою стороною, а й активними учасниками боротьби за свободу своєї країни. Уряд підтримує цю політику. Минулого року була затверджена Державна стратегія забезпечена рівних прав жінок та чоловіків, яка гарантує жінкам участь у всіх сферах державного життя, а не лише соціальної політики. Йдеться і про армію, і про міжнародну діяльність».

Також моя особиста подяка нашим захисницям, волонтеркам та адвокаткам, які захищають наші права на полі бою, у цивільному житті та у суді! І пам’ятаємо історію!

Читайте також: