Він, вона, любов: 7 нових книжок про кохання

Чудові романи про складні життя

Кожна справжня книжка серйозної психологічної прози — про кохання. Адже воно — це не тільки квіти, шал почуттів і хеппі-енд з весільним тортом. Кохання — це частина життя, переплетена з історичним контекстом, зі стосунками всередині батьківських сімей, з темними секретами, з таємним внутрішнім життям. Що пропонують українські видавництва для уважного читання про найсвітліше з почуттів?

Пів’яблука. Інші пів’яблука

Галина Вдовиченко, «Видавництво Старого Лева»

Чотири подруги — чотири дуже різні жінки, які одного разу знайшли вельми незвичну річ: чи то іграшку, чи то прикрасу, яка, здається, мала дивні властивості — життя подруг почали змінюватись, а найпотаємніші бажання — здійснюватись. Не дарма кажуть: «Обережніше з бажаннями, вони можуть здійснитися», — то ж на героїнь чекають пригоди і випробування, а також розгадка таємниці магічного сувеніра. Романи «Пів’яблука» та «Інші пів’яблука», з якими свого часу дебютувала Галина Вдовиченко, — вперше під однією обкладинкою, у новій авторській редакції.

Діти мої!

Гузель Яхіна, «Book Chef»

Авторка популярного роману «Зулейха відкриває очі» розповідає казкову і водночас драматичну історію з життя волзьких німців. Колись цілі німецькі села та слобідки відірвалися від рідної землі, відповідаючи на заклик німкені Катерини ІІ. Дія ж роману відбувається у 1920-1930-х роках на Поволжі, де на маленькому хуторі живе Якоб Бах — російський німець, вчитель у колонії Гнаденталь, та його донька. Живучи самотньо, Бах пише чарівні казки, які неймовірним чином втілюються в реальності. А в казках кохання завжди перемагає. Роман ґрунтується на основі реальних подій.

Bonjour, печале!

Франсуаза Саган, «Рідна мова»

Під обкладинкою ви знайдете класичні повісті Франсуази «Bonjour, печале!» та «Чи любите ви Брамса?». Перша з них стала дебютом французької письменниці. Актуальна сучасна історія про підліткову незрілість і її вимоги до чужих стосунків і дорослого кохання. Класичний трикутник повісті «Чи любите ви Брамса?» виявляється фатальним для кожного з персонажів. Але ми ніколи не знаємо заздалегідь, як вчинити правильно. А якби й знали, можливо, вчинили б так само, адже кохання не дослухається до слів раціональності.

Вище від моря

Франческа Меландрі, «Нора-Друк»

Франческа Меландрі — одна з найпотужніших сучасних італійських авторок. Її роман «Ева спить», який вийшов у майстерному українському перекладі Мар`яни Прокопович минулого року, сподобався багатьом вибагливим читачам. Це була перша книжка з «трилогії батьків», як її називає Меландрі. Друга ж книжка, роман «Вище від моря», — це надихаюча історія родини, батьків і дітей, насильства, кохання і надії на нове життя. Дія другого роману відбувається на прекрасному середземноморському острові, де розташована в’язниця суворого режиму, до якої приїхали двоє відвідувачів. І ця зустріч двох незнайомців: чоловіка і жінки, близькі яких якимось незбагненим чином дійшли до вчинення тяжких злочинів, стане доленосною, розчинить почуття провини, допоможе зрозуміти не тільки сімейну історію, а й певний період історії Італії.

Жінки в замку

Джессіка Шеттак, «КМ-Букс»

Історія, та, що з великої літери, завжди має неабияке значення для особистої історії кожного. Після Другої світової війни Маріанна, удова Вальтера фон Лінґенфельса, німецького офіцера, організатора невдалого заколоту проти Гітлера, оселила у родовому замку дружин страчених чоловікових товаришів. Як жінкам виживати з дітьми у такий тяжкий повоєнний час? Як прийняти своє минуле і навчитись жити далі? Як примирити память і мрії про майбутнє? Авторка майстерно розповідає історії та Історію.

Солодкі чари забуття

Крістін Гармел, «Віват»

Ще одна книжка, у серці якої — далекі воєнні роки. У Гоуп, розлученої молодої жінки, є маленька кондитерська, яку заснувала бабуся Роз. Колись бабуся втекла з окупованої Франції і тепер просить онуку, яка в цей період свого життя почувається нещасною і самотньою, з’ясувати, як там бабусина родина у Франції. І будьте певні, життя Гоуп зміниться, коли вона виконає бабусине прохання.

Та сама я

Джоджо Мойєс, «Клуб сімейного дозвілля»

Скучили за історіями «До зустрічі з тобою» та «Після тебе»? Ось вам довгоочікуване продовження. Що трапляється, коли біжиш від свого минулого? Воно наздоганяє і не відпускає, поки ти з ним не примиришся і не відпустиш з добром. Молода Лу Кларк втікає від свого минулого до Америки, залишивши в Англії Сема, який тамував її біль втрати. Але Нью-Йорк піддає Лу таким випробуванням, щасливий фінал видається геть непевним до останньої сторінки.

— Читайте також: Staying Young: 6 книжок про вміння залишатись молодими