Виплати на дітей: яка грошова допомога передбачена у 2023 році

Кожна родина, яка має дітей, отримує на них певні соціальні виплати. Грошову допомогу надають при народженні, є також державні аліменти, передбачена допомога одиноким матерям та багатодітним сім’ям, а також сиротам та дітям з інвалідністю. Соціальні виплати на маленьких українців дещо підвищилися і зберігатимуться протягом всього 2023 року.

Виплати при народженні дитини

Допомога від держави при народженні малюка становить 41 280 грн. Проте повну суму дають не одразу. Спочатку виплачують першу частину допомоги – 10 320 грн, далі рівними частинами протягом трьох років щомісяця перераховують 860 грн. До речі, таку ж допомогу надають і при усиновленні дитини.

Крім традиційного паперового варіанту, у 2023 році працює спеціальна послуга «єМалятко». Батькам необхідно надіслати заявку та отримати кілька послуг одразу:

 • реєстрація народження дитини та її місця проживання;
 • призначення допомоги при народженні дитини;
 • призначення допомоги багатодітним сім’ям.

Також при народженні дитини передбачена допомога у вигляді Пакунку малюка. Він включає найнеобхідніші речі для дитини, але батьки можуть отримати його грошима.

Для цього необхідно оформити відповідну заявку в додатку «Дія». Еквівалентна сума пакунка – 6 300 грн. До речі, у 2023 році розмір допомоги при вагітності та пологах зріс до 671 грн.

Право на таку допомогу мають:

 • неповнолітні (потрібна довідка з місця навчання);
 • жінки, які були звільнені у зв’язку з ліквідацією підприємства (необхідна довідка ліквідаційної комісії);
 • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки ЗВО I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів (треба довідка з місця навчання);
 • безробітні (необхідна довідка з центру зайнятості);
 • жінки-військовослужбовці (ЗСУ, СБУ, поліція, Державна прикордонна служба тощо).

Виплати одиноким матерям

Допомога одиноким матерям розраховується як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям у 2023 році:

 • на дітей до 6 років – 2 272 грн;
 • на дітей від 6 до 18 років – 2 833 грн;
 • на студентів стаціонару віком від 18 до 23 років – 2 684 грн.

Виплати аліментів на дитину

Якщо батьки ухиляються від сплати аліментів, то тоді призначається соціальна допомога від держави на дітей у розмірі різниці між 50% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу.

Мінімальний розмір аліментів на дітей:

 • до 6 років – 1 136 грн;
 • до 18 років – 1 415 грн.

Допомоги на дітей, над якими встановлено опіку

Держава виплачує таку допомогу опікунам дітей, які позбавлені батьківського піклування. На дітей від 6 до 18 років – 5 666 грн.

Виплати на дітей ВПО

Така допомога надається дітям, які разом з батьками стали внутрішньо переміщеними особами через повномасштабну війну в Україні. Для осіб з інвалідністю та дітей сума щомісячних виплат 3 тис. грн.

Нагадаємо, у 2022 році депутати подали на розгляд законопроєкт №7044 («Про державну допомогу сім’ям з дітьми»). Якщо його приймуть, то передбачається підвищення з 01.01.2023 розміру державної допомоги при народженні дитини та встановлення на такому рівні: при народженні першої дитини – 50 тис. грн, другої дитини – 100 тис. грн, третьої і кожної наступної дитини –  150 тис. грн.