#VisibleWikiWomen 2019: Додамо жіночих біографій до Вільної енциклопедії!

Нова кампанія

Уявіть собі, що у Вікіпедії лише одна чверть біографій видатних осіб — жіночі. Але ми можемо це виправити! Спеціально для підвищення видимості жінок у різних сферах Вікіпедія оголошує кампанію #VisibleWikiWomen, яка триває з 8 березня по 8 травня.

Проблема в тому, що у Вікіпедії не тільки мало біографій видатних жінок, а й у тому, що навіть наявні статті часто неповні. 20% статей про відомих жінок не мають фотографій. На жаль, внесок жінок у більшій частині — невидимий у медіа: пів-мільярда людей читають Вікіпедію щомісяця, це 5-ий серед найбільш відвідуваних сайтів у світі, тому інформація, відсутня у Вікіпедії створює величезний вплив на решту інтернету. разом ми зможемо виправити це і зробити жінок більш видимими.

Пілотна кампанія 2018 року стала вельми успішною: організатори сподівалися отримати 100 фотографій, завантажених на Wikimedia Commons, а у підсумку їх було більше 1000. Щонайменше 500 різних жінок стали видимими у Вікіпедії та інших проектах Wikimedia. Цього року організатори планують побачити 1600 зображень відомих жінок, завантажених на Wikimedia Commons, велику мультимедійну бібліотеку для усіх проектів Wikimedia, включно із 293 версіями Вікіпедії різними мовами. Для досягнення цієї мети організатори кампанії запрошують жіночі та феміністичні організації, групи користувачів, та й будь-кого, хто має бажання, долучитися до більшого висвітлення інформації про відомих жінок.

Як взяти участь. Якщо ви ніколи раніше не завантажували зображення (це мають бути фото чи портрети відомих жінок чи зображення їхніх праць, з відповідним дозволом), скористайтеся інструкціями #VisibleWikiWomen resource kit. Ось інструкції конкретно щодо завантаження фото видатних жінок.

Джерело: whoseknowledge.org

Фото: whoseknowledge.org

— Читайте також: 8 жінок з 80 видатних українців: Календар пам`ятних дат на 2019 рік