Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

14.09.2021

В Україні вийшла перша освітньо-гумористична книга про виховання людини “Поради від пса Гермеса, як жити з людиною”. Твір написаний псом-письменником та блогером Гермесом, який раніше жив на вулиці, але одного разу став розсудливим та завів собі людину, а зараз навчає інших безхатніх тварин, як опанувати свідоме виховання двоногих. 

У книзі написані практичні поради від експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології та інших. Вони допоможуть зрозуміти поведінку тварин для комфортного та щасливого життя разом. Частка коштів з продажу книг йде на реконструкцію найбільшого притулку в Україні “Сіріус”, у “Простір адопції тварин”, щоб зменшити кількість безпритульних тварин.

Це поради на кожен день. Ситуації, з якими ми разом просинаємося та засинаємо щодня. Гумористично-практична форма допомагає читачу краще зрозуміти поведінку своїх чотирилапих, та дізнатися, про що говорить улюбленець, коли сидить на ваших речах, або виє біля дверей. Практичні поради експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології, вигулу, ветеринарів допоможуть скласти перелік потрібних спільних навичок для більш комфортного співіснування.

Зібрати всі поради разом допомогла Юля Гусєва, ідеолог та керівник спільноти pets-friendly людей “Практичні поради з людинознавства”.

 “Ми зустрілися з Гермесом, коли він був безпритульним собакою. І ця мить перевернула назавжди моє життя. Вивчаючи проблему з безхатніми тваринами, я зрозуміла, що не можу просто сидіти і нічого не змінювати. Щодня лише до притулку “Сіріус” потрапляють від одного до 10 вусанів. За дослідженнями, близько 70% тварин на вулиці мали хазяїв або народжені тваринами, які стали безхатніми через людей. Поради Гермеса народжувалися упродовж року. Щодня я дізнавалася від нього щось нове. А потім ми домовилися створити цілу книжку”, — каже Юля Гусєва.

Найчастіше люди не сприймають тварин як відчуваючих істот. Ставляться до них як до предметів, тому якщо тварина поводиться не дуже приємно, легко їх позбуваються. Це особливості радянських часів, коли тварина несла побутову функцію. Її могли легко втопити чи прибити. Немає розуміння та усвідомлення, що кожна тварина своєю поведінкою спілкується з нами, сигналізує, що саме треба змінити. 

Така книга українського авторства повинна була з`явитися. Її просто вимагає час. За мою десятирічну практику, на жаль, ще не було жодної книги, яка розповідає про поведінку, ознаки та можливі реакції домашніх улюбленців, та як люди можуть розуміти їх поведінку. Часто люди від незнання «олюднюють» тварин, накладаючи на них людський спектр поведінки, наприклад: соромно, на зло, спеціально, злопам’ятність, дії через шкідливість. І така неправильна інтерпретація порушує довіру вихованця до людини, не призводить до взаєморозуміння між людиною та собакою чи кішкою. Так само важливо знати про межі особистого простору і враховувати їх в спілкуванні, допомагати контактувати вихованцеві з навколишнім середовищем”, — розповідає Наталя Мартишко, зоопсихологиня, засновниця благодійного проєкту “Собака з вулиці”.

Завдяки продажам книги планується зібрати кошти на реконструкцію найбільшого притулку для тварин «Сіріус». Як каже Ніна Кульчевич, співзасновниця спільноти, стратег та засновниця агентства Victory PR, за два роки потрібно продати сорок тисяч книг, щоб побудувати один модуль для тварин притулку. “Також ми шукаємо бізнес, інвесторів та менторів, щоб допомогти розробити бізнес-план для розвитку нового простору та його подальшого ефективного існування”, — додає вона.

Сіріус» знаходиться у ситуації постійного боргу. Чинна модель притулків не працює в Україні, ми хочемо стати пілотним проєктом, який втілить нову модель у реальність. Проєкт нового простору надала архітектурна компанія AIMM. У нас досить велика територія, є розуміння всіх процесів, я працюю та розвиваю цю сферу вже понад двадцять років. Нам потрібно створювати зовсім нову культуру, де у просторі адопції буде підготовка до адопції, обладнаний майданчик, медична допомога, ветеринарний хаб, готелі, кімнати для адопції, карантин, операційна та корпус для інфікованих тварин. Відбуватимуться освітні екскурсії про поведінку тварин та правила співіснування для дітей та дорослих, каністерапія та багато іншого”, — каже Олександра Мезінова, засновниця притулку “Сіріус”.

Книга коштує 250 гривень, придбати її можна за посиланням https://pes-hermes.site/home. Але будьте обережні, попереджують автори, бо після читання книги виникає сильне бажання взяти безхатню тварину 🙂 Приєднатися до спільноти pet-friendli людей і робити зміни для розвитку pet-friendly культури можна прямо зараз на сторінці проєкту. А слідкувати за життям Гермеса можна у його Instagram.

 

Новини партнерів