Вийшов трейлер до фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” про письменників “розстріляного відродження”

В національний кінопрокат стрічка вийде 9 травня, а головні ролі виконали Дмитро Олійник, В’ячеслав Довженко, Ніна Набока та Марина Кошкіна

20.03.2024

20 березня в Українському кризовому медіацентрі відбулася презентація офіційного трейлеру до художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” режисера Тараса Томенка.

Трейлер опублікований на Youtube-каналі проєкту МУР — авторів першого в Україні мюзиклу про письменників розстріляного відродження “Ти [Романтика]”. Трейлер до стрічки створив засновник проєкту МУР Олександр Хоменко. У трейлері до фільму використовується музика гурту NAZVA.

“Будинок “Слово”. Нескінчений роман” — це драматична історія українських письменників доби “розстріляного відродження”, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Історія заснована на реальних подіях.

1927 рік. Радянська Україна. За наказом Сталіна у Харкові побудовано кооперативний будинок “Слово”. Найвидатніших українських письменників заселяють у комфортні квартири. Усі вони стали учасниками експерименту, спрямованого на виведення нового типу радянського письменника та тотальний контроль над процесом творчості з метою створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму та не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна. Неочікувано для мешканців будинку “Слово” до них підселяють нікому не відомого молодого письменника Володимира Акімова. Хто він? Ніхто не знає. З його появою в будинку “Слово” починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать його стіни.

Продюсери та режисер зібрали у стрічці насправді зірковий акторський склад. 

Головні ролі у фільмі зіграли Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина), Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

Костянтин Темляк у ролі Павла Тичини

Режисер та співавтор сценарію фільму Тарас Томенко: «Над цим проєктом я зі своєю командою працював понад 10 років. І це було недаремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників Розстріляного Відродження із небуття. Спочатку я зробив  документальний фільм “Будинок “Слово”.

Пам’ятаю, як тоді 8 років тому,  коли  він  вийшов у прокат, глядачі відкривали для себе цілий Всесвіт української культури, як спрагло долучалися до імен забутого українського письменства 20-30 років. 

То було  справжнє повернення.  Ефект цунамі. Після виходу картини з’явилися  велика кількість культурних ініціатив, започатковувались сайти, ставилися вистави, робились опери, літературні читання, записувались рок альбоми, перевидавалися книжки, відкривались мистецькі резиденції в самому будинку “Слово”. Дійсно, неймовірну силу має кінематограф!»

Але настав  той час, коли український глядач має побачити ігровий фільм “Будинок “Слово”.  Нескінчений роман”.

Це найважча наша артилерія, котра не залишить ворогу шансів.

Захоплюючий сценарій, котрий вивірений  документальним фільмом, неймовірний акторський склад, вишукана операторська робота, божевільна атмосфера  20-30 років часу розквіту авангардного мистецтва все віддзеркалює нам той час 100 років тому, щоб  ми могли побачити нас теперішніх в кривавій  м’ясорубці   російської орди.  Для мене важливо, що мій фільм виходить саме зараз у доленосний для України час.

Без перебільшень, такого  кіно не було в українському кінематографі. Пам’ятаємо ціну українського Слова”.

Марина Кошкіна у ролі Галі та Ніні Набока у ролі тьоті Варі

У національний кінопрокат стрічка вийде 9 травня. На честь цього творча група фільму оголошує конкурс на сторінці фільму в Instagram, переможці якого отримають квитки на церемонію з нагоди офіційної премʼєри фільму. Для цього  необхідно бути підписаним на сторінку.

Художня драма “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” була знята в 2021 році.  Виробництво фільму здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність». Кінотеатральним дистриб’ютором фільму стала компанія B&H.

В’ячеслав Довженко у ролі Миколи Хвильового

Сценаристи стрічки — Тарас Томенко та Любов Якимчук, режисер — Тарас Томенко, оператор-постановник — Михайло Любарський, художник-постановник — Шевкет Сейдаметов, композитор — Алла Загайкевич, продюсери  — Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк.

Любов Якимчук, співавтор сценарію фільму: “Коли ми з режисером Тарасом Томенком почали працювати над сценарієм, ми розуміли, що історія будинку «Слово» це не лише про минуле, а й про майбутнє. Це був 2013 рік. Під час Революцій Гідності ми зранку працювали над сценарієм, а потім йшли на Майдан боротися за наші права. Ми робили цей фільм під час війни та поміж волонтерськими поїздками. Ми писали його та ростили кожен по сину, розуміючи, що це фільм і для наших дітей. Ця історія, з якою ми жили стільки років, тепер стає і вашою історією, історією наших глядачів. Поживіть з нею. Передайте наступним поколінням, що ми переможемо, і в цієї перемоги є особливий український рецепт. Ось про це наше кіно”.

Андрій Май у ролі Володимира Сосюри

Світова прем’єра художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” відбулась на 37-му Варшавському кінофестивалі 2021 у межах міжнародної конкурсної програми. Фільм був також представлений на міжнародних фестивалях: FilmFestival Cottbus (Німеччина), Galway Film Fleadh (Ireland), The I Will Tell International Film Festival (USA), Prishtina International Film Festival (PriFest) та Kyiv International Film Festival Molodist.