Власна Справа: нові технології та вічний рух Тетяни Шелест

10 Червня 2024
Фото: Тетяна Шелест

WoMo.ua разом із грантовою програмою “Власна Справа” від Міністерства економіки продовжує серію коротких інтерв’ю з підприємицями, щоб підтримати тих, хто починає або продовжує свій шлях у бізнесі. Наша наступна героїня — Тетяна Шелест, засновниця виробництва професійного обладнання для салонів краси SHEMAX, яка активно розвиває власний український бренд і має 100%-й експорт до 36 країн ЄС та до Америки. Вона відверто поділилася власними спогадами, страхами й сумнівами на бізнес-шляху й розповіла, як долала їх, на що сподівалася та що б змінила у своїх рішеннях.

Розкажіть, будь ласка, що мотивувало вас до підприємництва. Які ідеї та події у житті привели вас до обраного напряму? Чи були у вас сумніви, перш ніж розпочати свій шлях, і як ви їх долали?

У 2009 році мене запитали, ким я хочу бути у майбутньому. Пам’ятаю, що мені стало сумно. Адже у мене в житті не було ніяких захоплень. І жодної відповіді тоді не було. Але десь глибоко у голові колись була прихована мрія стати перукаркою. І я соромʼязливо сказала це вголос. Промовила дуже тихо, тому що це чомусь було соромно. Мені запропонували розпочати щось робити у цьому напрямі.Тетяна Шелест

Пам’ятаю, як я вперше почала плести коси, у мене явно був талант. Почала робити зачіски та фотографувала їх, а потім на кольоровому принтері роздрукувала у форматі А4 і поклала у теку з файлами. То був мій перший каталог зачісок, які я могла робити. Я рознесла  каталоги по перукарнях. У двох салонах навіть погодилися викликати мене під запис. Але не раніше ніж за пів року. Я зрозуміла, що майже всі кошти забирає салон і мені нічого не залишається.

Я розмістила оголошення на одному з популярних форумів, тоді це модно було. А вже за місяць створила сторінку у соцмережах. Відтоді пішли замовлення з виїздом до клієнта. Через рік я мріяла про власний салон. Але замість салону створила букінг із пошуку майстрів, які, як і я, виїжджали до клієнтів додому.

Які поради можете дати підприємцям щодо пошуку фінансування?

Тут можуть бути різні варіанти. Хоча б кредитування. Звісно, треба шукати найкращі умови та пропозиції. Проте не можна відкидати можливість залучення грантів. Можливості є завжди. Головне — знайти те, що підходить саме вам і зараз.

Розкажіть про проблеми, з якими стикаються підприємиці у вашій сфері? Як, на вашу думку, можна покращити ситуацію? Які похибки у мисленні заважають йти до своєї мети у підприємництві?

Дискримінації у моєму випадку не було, можливо, це через мій твердий характер. Але все ж іноді можна почути, що красива жінка не може бути підприємицею. Як на мене, то у сучасному світі багато активних і красивих бізнесвумен, які успішно керують власною справою. Жінки часто себе недооцінюють. А різні побоювання заважають мислити глибоко та твердо.

Які уроки ви винесли для себе з ведення власного бізнесу?

Головне — це сміливість. Не треба боятися помилок. І не потрібно всім подобатись. Робіть свою справу на високому рівні. Скільки людей, стільки й думок. Тож коли хтось скаже, що це неможливо, а серце підказує йти вперед, слухати потрібно тільки своє серце.

Розкажіть про найбільший страх, який ви подолали на шляху до власної справи. Як саме ви його подолали та чого він вас навчив?

Найбільший страх полягав у тому, що ми не зможемо побудувати завод. Але, підтримуючи одне одного, ми з чоловіком разом пішли вперед. Ця ситуація навчила мене діяти, незважаючи ні на що й ні на кого. Наша рішучість стала прикладом для багатьох підприємців. І це додає мені впевненості й розуміння, навіщо це все і що воно дає. Можна сказати, що це і є наша сила й наша надія на майбутнє.

Для тих, хто хоче почати або розвинути власний бізнес, існує можливість скористатися грантовими програмами. У межах грантової програми “Власна Справа” від Міністерства економіки, ветерани та їхні подружжя можуть отримати до 1 мільйона гривень на розвиток бізнесу. Детальнішу інформацію про це можна знайти за посиланням.

Також, в рамках грантової програми «Власна Справа» є підтримка і для цивільних: 500тис на старт або розвиток вашого бізнесу, якщо ви з Харківщини і 250ти грн для решти України.
Детальніше тут