«Власна справа»: ветерани та їхні подружжя можуть отримати до 1 мільйона гривень на розвиток бізнесу

Як подати заяву на участь у ветеранській програмі «Власна справа»

29.05.2024

Власна справа – грантова програма Міністерства економіки для створення чи розвитку ветеранського бізнесу. Це можливість реалізувати власну ідею, створити робочі місця  та зробити свій внесок у розвиток української економіки. За весь час роботи програми гранти вже отримали понад 500 учасників. 

«Цього року на грантову програму “Власна справа” передбачено 3,5 млрд грн. Це сотні нових ветеранських бізнесів, які дадуть змогу учасникам бойових дій та їх сім’ям реалізувати власні справи, інтегруватися в цивільне життя та отримувати прибуток. Розвиток українського підприємництва – один з наших головних пріоритетів. Адже малий та середній бізнес – основа нашої економіки. Особливо важливо та ціннісно, коли цей бізнес створюють ветерани», – зазначає Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України.

Подати заяву на участь у грантовій програмі можуть учасники бойових дій чи особи з інвалідністю, а також другий із подружжя. Загалом програмою передбачені три види грантів:

  • до 250 тис. грн —  необхідно створити 1 робоче місце;
  • до 500 тис. грн — необхідно створити 2 робочі місця;
  • до 1 млн грн — необхідно створити 4 робочі місця. Подати заяву може ветеран, який має зареєстрований як ФОП понад 3 роки.

При отриманні грантів розміром 500 тис. грн та 1 млн грн держава надає 70% фінансування проєкту, а грантер сплачує решту 30%. Отримані кошти можна витратити на оренду приміщення, меблі та необхідне обладнання, програмне забезпечення, послуги з реклами, купівлю франшизи тощо. 

Щоб взяти участь у програмі Власна справа, потрібно зробити три прості кроки:

  • Подайте заяву на порталі Дія. Заповніть персональні дані та прикріпіть бізнес-план, в якому описана бізнес-ідея, цілі, плани продажів тощо. 
  • Пройдіть перевірку ділової репутації. Для цього має бути гарна кредитна історія, відсутні борги, дотичність до шахрайства, кримінальні провадження тощо.
  • Пройдіть співбесіду. Її проводить працівник регіонального Центру зайнятості. Підготуйтеся, щоб максимально проявити власне бажання і необхідність отримати грант. 

Після того як Державний центр зайнятості схвалить вашу участь у програмі «Власна справа», вам необхідно відкрити рахунок та укласти угоду на отримання гранту. Це все. Далі можете реалізовувати бізнес-ідею чи масштабувати вже наявний бізнес.