Водіїв штрафуватимуть на 510 грн, якщо дитина — не в автокріслі

У Раду подано новий законопроект

Вчора у Верховну Раду нардепи подали новий законопроект, призваний урегулювати систему штрафів за нехтування правилами безпеки на дорогах.

Якщо водій та пасажири не пристібнуті пасками безпеки, мотоциклісти їздитимуть без шоломів, а діти на задньому сидінні автівки — не в автокріслах, то штраф становитиме 510 грн. Наразі штраф становить лише 51 грн. Отже, народні обранці вирішили вжити більш жорстких заходів щодо правопорушників, підвищивши суму штрафу з 10 неоподаткованих мінімумів до 30 неоподаткованих мінімумів. Якщо ж водії будуть знову порушувати закон, то штраф становитиме 850 грн (50 неоподатковуваних мінімумів доходів).

За законом, дітей віком до 12 років і зростом до 145 см заборонено перевозити у машині без використання спеціальних засобів, які дозволять пристебнути дитину пасками безпеки.

У пояснювальній записці законопроекту сказано: «Відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання.

Відсутність штрафу за це правопорушення створює у суспільстві уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб’язковим та несуттєвим.

Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини».

Джерело: life.pravda.com.ua

— Читайте також: В путешествие с маленьким ребенком: Как организовать перелет