Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв’ю Наталії Мосейчук, якій повідомив, що хоче прирівняти корупцію до державної зради на час воєнного стану.
Зазначається, що парламент отримає пропозиції президента протягом тижня. За його словами, це буде «дуже серйозний інструмент, але це не розстріли й не сталінізм».
«Але це не розстріл, це не сталінізм. Якщо є докази – людина повинна бути за ґратами. Я думаю, що парламент це отримає (законопроєкт, – ред.) у найближчий тиждень, і далі гра на боці парламенту вже», – підсумував президент.
Читайте також: Зеленський підписав закон щодо заборони книжок з Росії та Білорусі: деталі
На думку президента, це буде дуже серйозний інструмент для того, щоб посадовці навіть не думали про незаконне збагачення.
«Якщо ти хочеш побороти скажімо так «місцеву бруківку», то я не можу боротися з бруківкою у кожному місці. Є фундаментальні рішення, на них я звертаю увагу. Наприклад, я поставив задачу законодавчо щодо прирівняння корупції до державної зради на військовий час. Я розумію, що така зброя не може діяти постійно в суспільстві, але, думаю, на військовий час – це допоможе. Чи підтримає це законодавець, я не знаю, але я точно запропоную, тому що ми розвиваємо демократичне суспільство. Дуже важливо не прикручувати гайки і не дивитись кожного разу на той чи інший гострий, кричущий випадок. Ми повинні запроваджувати системні речі», – зазначив президент.
Згідно з інформацією «Дзеркала тижня», які мають джерела в Офісі президента, спочатку планували внести зміни до законодавства, згідно з якими всі корупційні справи у сфері національної безпеки, які перевищують 24 мільйони гривень, має розслідувати СБУ, а НАБУ – відповідати за корупцію менше за 24 мільйони. Але ідею змінили після реакції західних партнерів, які вбачають у такій системі «замах на незалежність антикорупційної системи». Джерело зазначає, що у НАБУ не збираються відбирати право на проведення великих антикорупційних розслідувань, але збираються відповідне право надати й СБУ.
Читайте також: Володимир Зеленський підписав закон про визначення початку декретної відпустки: подробиці
Джерело в НАБУ вважає, що прирівняння корупції до держзради – це «погана ідея»:
