Володимир Зеленський підписав закон про визначення початку декретної відпустки: подробиці

27.07.2023

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №9271, який дозволяє жінкам самостійно визначати початок декретної відпустки.

Про це у середу, 26 липня, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Відтепер жінки зможуть частково або повністю переносити відпустку, яка надається до пологів, на період після пологів. Водночас загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься — 126 календарних днів або 140 календарних днів у разі народження двох і більше дітей і в разі ускладнення пологів.

Читайте також: В Україні жінки зможуть самостійно визначати початок декретної відпустки

«Такий підхід сприятиме врахуванню позиції та інтересів жінок, вагітність яких триває без ускладнень і які мають бажання продовжувати реалізувати своє право на працю й присвячувати свій час професійному розвитку до пологів, а після народження дитини — мати більше часу для відновлення», — зазначали у пояснювальній записці до законопроєкту.

Читайте також: Кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя — дослідження ВООЗ

Якщо жінка не бажає розпочинати цю відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів, наголосили автори проєкту закону.

Читайте також: WoMo-знахідка: український бренд Joko Blend та його антицелюлітне бандажне обгортання

Додамо, що подібний підхід щодо відпусток діє, зокрема, в Ірландії, Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Польщі, Данії.