ВООЗ: Трансґендерність не є психічним розладом

Нова класифікація

29.05.2019

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала, що трансґендерність не є психічним розладом. Це стало приводом аби виключити її з категорії психічних розладів і внести до розділу, який стосується сексуального здоров’я, про це повідомляє CNN.

Текст класифікації було затверджено 2018 року, але офіційно його було ухвалено під час 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Документ набуде чинності 1 січня 2022 року. Очікується, що нова класифікація поліпшить суспільне визнання трансґендерних людей і в той же час забезпечить доступ до важливих медичних ресурсів. Про це заявили представники агентства охорони здоров’я ООН.

Відтепер ВООЗ використовуватиме термін «ґендерна невідповідність» для опису людей, чия ґендерна ідентичність відрізняється від статі при народженні. «Ґендерна зміна поведінки та уподобань самі по собі не являються основою для діагностики будь-чийого психічного здоров’я», — йдеться у новому описі ґендерної невідповідності ВООЗ.

«Класифікацію було змінено, тому що трансґендерність не є розладом, а також із метою зменшити стигму і забезпечити транс*людям доступ до необхідних медичних послуг. Це результат величезних зусиль транс*активістів з усього світу, які наполягали на толерантному до них ставленні, і я натхнений тим, що ВООЗ згодна з тим, що ґендерна ідентичність не є психічним захворюванням», — прокоментувала Джулія Ерт, екс-директорка мережі організацій Transgender Europe.

Джерело: edition.cnn.com

— Читайте також: Небинарные люди: Опыт в студенческом кампусе