Президентом Грузії стала Саломе Зурабішвілі

Кількість жінок-лідерок зростає

Насправді президентське крісло в Грузії вже займала політикиня. У 2004 та 2007 роках Ніно Бурджанадзе тимчасово виконувала обов’язки Президента як Голова Парламенту. А вчора, 28 листопада 2018 року, перемогу у президентських виборах здобула Саломе Зурабішвілі. Отже Саме пані Саломе можна вважати першою жінкою, яка офіційно займає найвищу керівну посаду в державі.

Саломе Зурабішвілі народилася 18 березня 1952 року в Парижі, в родині грузинських політичних емігрантів, які вимушені були покинути Грузію ще в 1921 році. Зурабішвілі в 1972 році закінчила Паризький інститут політичних наук, а в 1973 — Колумбійський університет в США. З 2001 року жінка зайняла посаду Голови Генерального секретаріату національної оборони Франції з міжнародних питань і стратегії. З 2004 року пані Зурабішвілі обійняла посаду міністра закордонних справ Грузії. З 2005 року створила та очолила опозиційний «Громадський рух Саломе Зурабішвілі» (з березня 2006 «Шлях Грузії»).

Зурабішвілі є Кавалером французького ордена Почесного легіону та Кавалером Національного ордена честі Французької республіки. Окрім французької та грузинської, володіє російською, англійською, німецькою та італійською мовами. Є матір’ю двох дітей.

Щодо політичного шляху новообраного Президента, можна очікувати, що Грузія обере для себе більш демократичний та європеїзований шлях розвитку, оскільки Саломе Зурабішвілі неодноразово висловлювалася проти дій російської держави: «Чим потужніше входить Росія, втрачається мова та ідентичність. Те, що сьогодні ми чуємо з Абхазії, є проявом саме цього. Ми маємо стежити за цим та думати. Але в першу чергу, як Президента, як захисника Конституції, Конституція зобов’язує мене захищати абхазьку мову, яка записана в нашій Конституції, щоб захищати наше населення, і я буду робити це з усією своєю енергією і можливостями».

Джерела: Вікіпедія, Эхо Кавказа

Фото: скріншот YouTube

— Читайте також: #HearMeToo: Кристина Шишпор