Вперше в історії: українка Юліанна Туницька стала чемпіонкою світу з санного спорту

Українська санкарка Юліанна Туницька здобула дві нагороди чемпіонаті світу 2023 року серед юніорів у австрійському Блуденці — золото в індивідуальних змаганнях та срібло в естафеті. Про це повідомляє Федерація санного спорту України.

У змаганнях серед дівчат взяли участь 33 спортсменки, серед яких четверо українок: Юліанна Туницька, Анна Шкрет, Дарія Некотєнєва та Дарина Федорчук. Найкращий час (1:04.723) за підсумком двох спроб показала українська санкарка Юліанна Туницька. Це дозволило їй вибороти перше золото ЧС в історії України у санному спорті.

Крім того, у командній естафеті Юліанна разом із Даниїлом Марциновським, Богданом Бабурою та Вадимом Микиєвичем виборола срібло. Свою перемогу санкарка присвятила захисникам України, а також брату, який від перших днів агресії Росії захищає нашу землю від загарбників.

«Сьогодні я стала чемпіонкою світу. Все завдяки тим, хто боронить нашу землю, нашим ЗСУ. Дякую брату, який захищає Україну з початку повномасштабної війни. Хоч сьогодні й хороший день для мене, але в країні моїй жалоба. 14 січня країна-агресорка завдала удару по Дніпру, будинку, де були як старші люди, так і малеча», — повідомила спортсменка у Фейсбуці.

Додамо, що 19-річна українська санкарка родом із Полтавської області. На юнацькій Олімпіаді-2020 увійшла до топ-5 у жіночих одиночках. У 2022 році брала участь у зимових Олімпійських іграх у Пекіні (21-ше місце).