Вплив війни на ринок праці: найнижча конкуренція на заході України

Найбільше шукають роботу на Півночі України

14.11.2022

Через війну понад 6,4 млн українців виїхали за кордон, а ще 7,7 млн стали внутрішньо переміщеними особами. Ці чинники вплинули на працевлаштування у різних регіонах України. Так, найнижча конкуренція серед пошукачів на заході, а от у Тернопільській області пропонують найвищу зарплату — у середньому 27 тисяч гривень.

За даними Міжнародної організації з міграції, натепер найбільше переселенців проживає у Києві (зареєстровано 162,5 тисячі осіб), Харківській (135 тисяч) та Дніпропетровській (71 тисяча) областях. А от найменше ВПО реєструють на заході країни.

Аналогічна тенденція зафіксована і на ринку праці. За даними сервісу «OLX Робота», найвища конкуренція на одну вакансію у жовтні була на півночі та у центрі України — у середньому 16 кандидатів, а от найнижча на заході — 13 осіб на робоче місце. При цьому у перший місяць війни макрорегіонами з найбільшою конкуренцією були центр і захід, а у довоєнний період — центр та схід.

Після літньої релокації бізнесу з 725 підприємств уже працюють 528. За кількістю лідирують Львівська, Закарпатська та Чернівецька області. Тож там і нижча конкуренція на робоче місце. Станом на жовтень на заході найбільше шукали:

  • продавців із середньою зарплатою у розмірі 18 тисяч гривень;
  • водіїв за 31 тисячу гривень;
  • менеджерів з продажу із зарплатою за 17,5 тисяч гривень;
  • швачок і кравців за 30 тисяч гривень;
  • кухарів за 18 тисяч гривень.

Також аналітика сервісу показала, що протягом жовтня найбільше роботи було у Львівській (3484 оголошення), Хмельницькій (1886 оголошень) та Чернівецькій (1479 оголошень) областях. А от найвищі зарплати роботодавці пропонували саме у Тернопільській області — у середньому  27 тисяч гривень, у Волинській області — 25,5 тисяч гривень та у Чернівецькій області — 24 тисячі гривень.

Новини партнерів