Всесвітня боксерська рада планує започаткувати змагання для трансгендерів

Президент Всесвітньої боксерської ради (WBC) Маурісіо Сулейман заявив, що організація планує запровадити нову категорію змагань — для трансгендерів. Вони зможуть виступити у 2023 році. Про це повідомляє Sky Sports.

За словами Сулеймана, бій чоловіка з жінкою, незалежно від зміни статі, у боксі неприпустимий. Тому потенційна категорія матиме правило «за народженні», тобто трансбоєць, який народився чоловіком, зможе змагатися лише з іншим трансбійцем, якого за народженні теж визнали чоловіком.

«Ми збираємося оголосити глобальний конкурс для тих, хто зацікавлений. У 2023 році ми створимо протоколи, почнемо консультації та, найімовірніше, створимо лігу та турнір», — сказав Сулейман.

Раніше повідомлялося, що у червні 2022 року Всесвітній керівний орган з плавання FINA проголосував за обмеження участі трансгендерних спортсменок в елітних жіночих змаганнях і створив робочу групу для започаткування «відкритої» категорії. Політика FINA вимагає, щоб трансгендерні спортсмени завершили перехід до 12 років, аби мати можливість брати участь у жіночих змаганнях.