Winter is Over: 7 сильних книжок для нового початку

Рекомендації Independent

Книжки можуть бути неймовірно потужними. Вони можуть захоплювати нас, змінювати наш спосіб мислення й бачення, дарувати нову надію, нові мрії та натхнення, щоб їх досягти. Можливо, саме зараз, в очікуванні весни, нам такі видання потрібні найбільше. Британський Idependent склав список сильнодіючих книжок.

Гаррі Поттер і філософський камінь

Дж.К. Роулінг,»А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

Є такі люди, які жодної книжки про Гаррі Поттера не читали. Одні думають, що це такий осучаснений Вінні-Пух — серія книжок для малечі, другі, — що фантастичний жанр несерйозний, отже навіщо їм гаяти на це час. Але чому б не спробувати? Хто хоч раз відкрив цю чудову книжку, ніби входить разом із Гаррі до чарівного світу, який так багато розповів про нього самого, про те, що він сам про себе не знав, змусив його вірити у себе більше, ніж у все інше у житті.

Портрет митця замолоду

Джеймс Джойс, «Комубук»

Джеймс Джойс — це завжди проза найвищого гатунку. У цій книзі він розповідає про становлення митця — вигаданого ірландського письменника Стівена Дедалуса, у його ранні роки (насправді, у цій історії багато чого взято з юності самого Джойса). Як почувається і ким стає надзвичайно розумна, чутлива і яскрава людина? Завдяки чому, чи наперекір чому, ми творимо наш шлях до успіху?

Мудрая кровь

Фланнері О’Коннор, «Астрель»

Фланнері О’Коннор — представниця особливого жанру, що зветься «південною готикою» (маються на увазі південні штати США). Едгар По, Труман Капоте і трішечки Гоголь — отакий чудовий стиль, де є багато чого, що бентежить, але це відчуття збентеженості — ознака глибокої внутрішньої зміни. У романі йдеться про демобілізованого ветерана Хейзела Моутса, який такого надивився на війні, що став проповідником нової «Церки без Христа». Нема гріха, нема покарання, нема каяття, є «мудра кров», яка сама тобі підкаже, що робити. Досить сучасна релігія. Проте авторка вважає, що «мудра кров» може наговорити багато чого дурного, жорстокого і егоцентричного, тому головний герой, який заперечував покарання, отримує його за гріх, який сам собі не міг простити.

Посторонний

Альбер Камю, «АСТ»

Якщо у світі немає сенсу (а його там немає, був впевнений Камю), то завдання людини — створити сенс у собі. Роман «Незнайомець» прийнято вважати маніфестом екзистенціалізму, філософії повної свободи та повної відповідальності. Мерсо, головний герой, розповідає історію абсурдного злочину, абсурдного життя, байдужості світу. З рештою, ніби каже автор, чому дивуватися байдужості самого головного героя, якщо самому всесвітові все одно щодо до людей?

Привіт, це Чарлі! або Переваги сором’язливих

Стівен Чбоскі, «Рідна мова»

Цю книжку часто порівнюють з «Ловцем у житі» Селінджера: той самий підліток-інтроверт, те саме перше кохання. Чарлі, головний герой, усі свої переживання та спостереження викладає у листах до уявного друга з абсолютною відвертістю. Чи ми ще пам’ятаємо, як це — бути відвертими, в першу чергу, перед самими собою? Як назвати та прийняти власні почуття щодо кохання, сексу, відданості, смерті близьких?

Найкоротша історія часу

Стівен Гокінг, «Клуб сімейного дозвілля»

Багато хто з нас захоплюється силою інтелекту та духу Стівена Гокінга, астрофізика та популяризатора науки. Хвороба прикувала його до інвалідного візка, але не зламала його. Ця книга — скорочене та доповнене новими відкриттями видання бестселера «Коротка історія часу», який розійшовся тиражем у 10 мільйонів екземплярів. Чи готові ви випробувати себе та дізнатися про те, про що раніше і не підозрювали?

Пастка 22

Джозеф Геллер, «Вавилонська бібліотека»

Це один з найблискучіших зразків напівабсудистських фантасмагоричних творів. Армія, якою її змальовує Геллер, — це бюрократизм та нісенітниця. Щось на кшталт «копати від мене до обіду». Поганими хлопцями у Геллера є не німці чи японці, а американські військові високого рангу, які наживаються на війні.

Ілюстрація: Gracia Lam

— Читайте также: Рецепт гарного настрою: 12 дотепних книжок від майстринь гумору