WoMo-книга: Дивовижні особистості, які змінили ХХ століття

20 невероятных женщин и 20 удивительных мужчин

12.12.2019

Складно вчити дітей лідерства, винахідливості, наполегливості лише на словах. Дітям дуже потрібні рольові моделі, приклади для наслідування. Звичайно, перш за все це батьківський приклад, але ми не завжди достатньо блискучі і героїчні для наших дітей (на жаль!). На допомогу нам прийдуть великі люди, справи і досягнення яких у всіх перед очима.

Видавництво IPIO продовжує публікувати книги для дітей, які розповідають про видатних людей. У новій книжці-перевертні «Дивовижні особистості, які змінили ХХ століття» є 20 біографій неймовірних жінок і 20 біографій не менше дивовижних чоловіків, чиїми руками і талантом створено світ, який ми знаємо. Нашим читачам ми пропонуємо заглянути під обкладинку і прочитати дві з біографічних статей.

Чудова мальовнича книга створена колективом прекрасних авторів, серед яких є відомі і початківці дитячі письменники. Вони познайомлять ваших дітей з супергероями ХХ століття: Альбертом Ейнштейном і Марією Кюрі, Соломією Крушельницькою та Ігорем Сікорським, Уїнстоном Черчіллем і Грейс Келлі і багатьма іншими. Всі вони дуже різні і займалися абсолютно різними справами: наукою, політикою, мистецтвом. Але у всіх їх була суперсила: долати перешкоди і надихати інших.

Соломія Крушельницька

Королева опери

(23 вересня 1872 – 16 листопада 1952)

Соломія Крушельницька була однією з найвідоміших співачок свого часу. Вона об’їздила з гастролями пів світу, але ніколи не забувала своїх рідних українських пісень.
Сім’я Крушельницьких була вельми шляхетною – вела свою історію аж із кінця XIV століття. В роду Соломії були дуже відомі люди. Дівчинка зростала серед книжок і цікавилася мистецтвом.
У дитинстві Соломії улюбленою розвагою сусідніх дівчаток було зібратись увечері й поспівати. Уже тоді Крушельницька вирізнялася серед подруг сильним і красивим голосом. А пісень вона знала силу силенну! Вивчала їх від селян.
У школі талановита дівчинка навчалася професійному співу. Коли їй було одинадцять років, Соломія вперше вийшла на сцену – вона співала в хорі.
Якось Соломія потрапила на театральну виставу. Дійство на сцені справило на дівчинку незабутнє враження.
Крушельницька обрала собі професію, яка об’єднувала дві її головні любові – театр і співи. Вона стала оперною співачкою. Викладачі львівської консерваторії, куди вступила Крушельницька, дуже хвалили її голос і відчуття музики, пророкували їй видатну кар’єру. Отримавши диплом, Крушельницька вирушила навчатися далі на батьківщину опери – до Італії. А потім стала гастролювати світом і здобула величезну популярність.
Одного разу Соломія врятувала долю цілої опери. Називається вона «Мадам Батерфляй», а написав її італійський композитор Джакомо Пуччіні. Зараз цей твір вважається перлиною оперної музики, але в день прем’єри вистава з тріском провалилася. Глядачі тупотіли ногами і свистіли.
Пуччіні був у розпачі. Йому порадили для наступної постановки запросити на головну роль Соломію Крушельницьку. Співачка погодилася. Її майстерне виконання викликало в публіки захват. На знак подяки композитор надіслав Соломії свій фотопортрет із підписом: «Найчудовішій та найчарівнішій Батерфляй».
Довгий час Крушельницька жила в Італії, де мала шалений успіх. Якось наприкінці літа королева опери приїхала до рідної України. Через початок Другої світової війни співачка не змогла повернутися в Італію. А за кілька місяців Львівщина стала частиною Радянського союзу.
У Соломії відібрали всі будинки й майно, навіть за кордоном. Але як відбереш любов до музики? Співачка почала викладати у Львівській консерваторії, де пропрацювала до кінця життя.
Нині Соломія Крушельницька вважається однією з найвидатніших українок за всю історію держави.

Альберт Ейнштейн

Змінив уявлення людей про будову Всесвіту

(14 березня 1879 – 18 квітня 1955)


Зараз прізвищем науковця Ейнштейна називають справжніх мудрагелів. А коли Альберт був маленьким хлопчиком, батьки сумнівалися, що з нього виросте щось путяще.
Ейнштейн почав розмовляти значно пізніше за своїх однолітків. Потім він не надто любив шкільні уроки.
Але своє перше самостійне наукове відкриття Альберт теж зробив у дитинстві – коли тато показав йому компас. П’ятирічний хлопчик здогадався, що стрілка приладу завжди показує на північ, бо її змушує до цього якась сила. Усе своє життя він присвятив вивченню сил природи і розгадуванню її таємниць.
Поки його однокласники вчили арифметику, Альберт уже читав наукові праці з математики та фізики. Його заворожувало, як за допомогою цифр і формул можна описати все на світі. Навіть музику, яку він обожнював. Альберт і сам грав на скрипці.
Глибше зануритись у світ фізики Ейнштейнові вдалось у Політехнікумі – це університет у швейцарському Цюриху. Сюди прийняли талановитого юнака, що втік із рідної Німеччини. Тодішня німецька влада переслідувала євреїв, а Ейнштейн належав до цього народу.
Після навчання Альберт не одразу знайшов роботу. Але наукової праці він не покидав ні на день. І це обернулося «Роком чудес», коли одна за одною вийшли чотири його видатні статті. У них Альберт описував свої відкриття.
Ейнштейн остаточно довів, що все на світі складається із крихітних, невидимих оку частинок – атомів. Він же описав, як вони рухаються. Також учений розгадав природу світла. А ще Ейнштейн сформулював теорію відносності, збагнувши, що стане з матерією, простором і навіть часом, якщо рухатися зі швидкістю світла в космічному масштабі.
Завдяки своїй розвиненій уяві Альберт збагнув, що на рівні атомів діють зовсім інакші закони фізики, ніж у світі звичних нам речей. Жодна людина на світі доти не могла так глибоко осягнути закони існування неймовірно великих і надзвичайно маленьких об’єктів.
За свій внесок у науку Альберт Ейнштейн отримав Нобелівську премію з фізики – найвищу наукову нагороду. А ми тепер можемо конструювати складні, але мініатюрні електронні прилади, а ще вивчати таємниці Всесвіту, не залишаючи планети.
Деякі наукові передбачення Ейнштейна вчені підтверджують і досі – настільки великим був його внесок.

 

Ціна: передзамовлення до 19.12.2019 — 350 грн., повна ціна — 450 грн.

Де купити: ipio-books.com