WoMo-книга: In progress. Fashion of Ukraine since 1991

Історія моди та історія країни

30.10.2019

Одяг — не тільки частина індивідуального іміджу, а мода — не тільки мільярдна індустрія чи захоплююча гра з фасонами і кольорами. І одяг, і мода, і кольори, і дизайнери — невіддільна частина культури, національної культури в тому числі. Якою була і якою стала українська мода за часів Незалежності? Якими були і стали ми з вами? Адже історія моди та історія країни пов`язані між собою набагато тісніше, ніж ми думаємо. У видавництві ArtHuss вийшла унікальна книжка «In progress. Fashion of Ukraine since 1991».

Про книгу

Влітку 2017 року в Мистецькому Арсеналі в рамках масштабного виставкового проекту “In Progress. Дрес-код України доби Незалежності» було зібрано 200 знакових творів 40 українських дизайнерів. Саме ці розкішні, божевільні, гламурні чи помірковані експонати є головними героями книжки.

Пояснює читачам історію української моди неймовірна Зоя Звіняцьківська — історикиня моди й мистецтвознавиця. Вона веде для нас екскурсію модою від шаленств пост-радяньского авангарду 90-х до претензійного гламуру 2000-х, від радикальних концептуальних пошуків початку 10-х до сучасного поміркованого консюмеризму та останніх еко-трендів. Розповідає авторка і про найкращі колекції та дизайнерів, супроводжуючи ці захопливі оповідки архівними фотографіями з модних показів різних часів, що відбивають не лише історію моди, а й історію часу. Це наймодніша з можливих розповідь про те, чим жили люди в Україні з 1991 року і до сьогодення.

Про авторку

Зоя Звиняцьківська – історикиня моди, кураторка, культурологиня, за фахом мистецтвознавиця. Досліджує структури культурних і соціальних кодів, використовуючи моду та одяг в якості інструментів. Стояла біля витоків української модної індустрії та вітчизняної fashion-критики. Лекторка Kiev Fashion Institute та Ukrainian Fashion Education Group. Кураторка модної програми Dofa.fund. Створила авторські курси лекцій «Історія моди ХХ століття», “Українська мода доби Незалежності”, «Українська мода ХХ сторіччя», “Модний авангард”. Авторка розділу про сучасну моду України в енциклопедії «World dress and fashion» (Berg Publishers, Oxford, UK, 2010). Запрошена кураторка Мистецького Арсеналу, кураторка виставки «In Progress. Дрес-код України доби Незалежності” (2017).

 

Ціна книги: 590 грн.

Де придбати: inprogress.moda

 

Новини партнерів