WoMo-книга: Комікс 18+ «Розквашене яблуко»

Графіка проти домашнього насильства

Сімейне насильство — хіба це тема для коміксів? Так, тому що комікси і графічні романи — вже давно не про Міккі Мауса. Скандальний польський комікс Єжи Шилака про родину, де панує страх, вийде у видавництві «Видавництво».

Уявіть собі щасливу родину: він і вона одружені, ходять до церкви, чесно працюють. Але у ідеальних сімей іноді бувають моторошні таємниці. Історія аб`юзу, якого не заслуговує ніхто, але який може трапитись з кожним. Сімейне насильство — це факт, але суспільство намагається заплющити очі, применшити масштаб явища, звинуватити жертву. У Польщі аудиторія була збурена тим, що головні герої — католики, мовляв, у родин віруючих є традиційні цінності поваги і шани одне до одного, там немає місця жорстокості та брехні. Але всім очевидно, що це не так, що аб`юз має місце і серед найнабожніших пар. Саме тому такі історії потрібно розповідати.

Марта Чумало, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи»: «Я зраділа, що «Розквашене яблуко» буде видане в Україні. Це зовсім інший формат «розпаковування» теми домашнього насильства. Ми маємо вже багато «текстових» видань. Художніх, публіцистичних, аналітичних… «Розквашене яблуко» — гарне доповнення до існуючого контенту, оскільки досить промовисто візуалізує проблему.

У жовтні 2018 року Міністерство соціальної політики затвердило Типову програму для кривдників.
Я думаю, що цільовою групою цього видання мають стати також кривдники. Ці люди, читаючи та переглядаючи видання «Розквашене яблуко», зможуть впізнавати себе у різних ситуаціях. Книга зможе донести кривднику, що саме відчуває жінка та з якими проблемами стикається, у результаті насильства, яке він вчиняє. Думаю, ця публікація має бути у бібліотеці кожної громадської організації та структури, котра працює з проблемою домашнього насильства для вільного доступу усім цільовим групам (постраждалі, кривдники, фахівці, які надають послуги, представники ЗМІ).»

Важливо те, щоб інформація про домашнє насильство дісталася тих, хто її потребує найбільше. Так, цінною ініціативою стала пропозиція до «Видавництва» Андрія Божка, підприємця, соціального інвестора у проекті Urban Space 500: від власного імені він підтримує видання 50 примірників «Розквашеного яблука» для поширення у бібліотеках та організаціях, які займаються питаннями протидії домашньому насильству.

Андрій Божок, підприємець: «Під час розмов з жінками я неодноразово чув історії про насилля з боку чоловіків, ці історії жахають та викликають бажання якось зарадити. Не лише на особистому рівні, але й на суспільному. Підтримка видання цієї книги для мене є невеличким вкладом у подолання проблеми домашнього насилля над жінками в Україні. Форма коміксу є загально зрозумілою, адже дуже наочна та відверта. Проект мене зачепив передусім проблематикою та якісним виконанням «Видавництва», а також тим, що профільні організації в Україні відмовились його підтримати.»

  • Ціна: 180 грн по передзамовленню
  • Де придбати: vydavnytstvo.com

Фото: фрагмент обкладинки книги «Розквашене яблуко»

— Читайте також: План порятунку: Покрокова інструкція для жертв домашнього насильства