WoMo-книга: «Любовне життя», Оксана Луцишина

Роман с секретом

любовне життя

[…] — Ось у тебе є мрія? — перебив її він, не давши окреслити словами почуття, що враз у ній зародилося: несподівані жалощі до нього і до його ніколи не баченої жінки, цей спільний знаменник людського існування.

— Не знаю, — сказала Йора, здаючи позиції.

— А чим ти хочеш займатися? Хочеш заснувати свій бізнес? — примружився Тріпп.

— Та ні.

— Може, ти книжки пишеш?

— Ні, не пишу, — відказала Йора.

— Чим ж ти займаєшся? У чому ти бачиш повноту життя?

— Я його просто відчуваю.

— Кого відчуваєш? — не зрозумів Тріпп.

— Життя.

Він розсміявся. Відкинувся назад у кріслі, навіть перестав торкатися її коліна своїм.

— Це ми всі відчуваємо. Але за це грошей не платять.

І в цю мить Йора розгнівалася на нього — за те, що він був так далеко від неї, а думав, що є так близько.

— Не платять? — сказала вона. — А ти хотів, щоби платили?

— Та я був би не проти, — жартував він, і далі нічого не розуміючи.

 Сів ближче і взявся за її коліно рукою:

— До речі, я багато що відчуваю — ось саме зараз. А ти? Ти ж теж відчуваєш, раз не відсовуєшся від мене? Це ж приємно? І скільки таке відчуття коштувало б? […]

— Відпусти мене! — твердо і голосно сказала Йора. — Тріппе! Негайно.

Він встав і подивися на неї з висоти свого зросту:

— А для чого ж ти сюди прийшла? — промовив він уражено і презирливо водночас. — Ну от скажи мені — навіщо ти погодилася? Якщо жінка йде отак до чоловіка в офіс — значить, вона на все готова. І така жінка не багато чого варта.

— Небагато чого варта, кажеш? — промовила Йора. — Он воно що! То ти відразу знаєш, що жінка, яка йде поруч із тобою до тебе в офіс, небагато чого варта? Але ти все одно йдеш — і ведеш її, так?

***

Роман «Любовне життя» — произведение украинской писательницы из Ужгорода Оксаны Луцишиной, которая после обучения во Флориде сегодня преподает в Техасе. Неудивительно, что книгу окрестили эмигрантской литературой. Кого-то может сбить с толку ярко-розовая обложка книги, да и само название как бы намекает на то, что, наверное, книга пропитана духом романтики. Но по словам самой писательницы, жанр любовного романа — это просто формула: «Читаючи роман, ти завжди опиняєшся у певному руслі. Мені хотілося показати читачеві, що це не зовсім так, що може бути інакше, що ми не обов’язково маємо бути заручниками того, коли нам кажуть, кого і як ми повинні любити».

История в романе начинается собственно с самого романа, неудачного и болезненного для главной героини Йоры, эмигрантки из Восточной Европы, пытающейся найти свое счастье в большом американском городе. А дальше, как на горках, стремительное падение вниз: разбитое сердце, потеря работы, неоплаченные счета, потеря подруги… Да, «Любовне життя» — это еще и история о женской дружбе, которая не миф, которая существует, и о потере которой можно переживать не меньше, чем о потере любви. Есть в романе и своя изюминка. Читать книгу можно просто как роман о любви, а можно и как герметичную структуру, основанную на мистической традиции Таро, которая является неким ключом к произведению.

Стоимость: 45 грн.

Где найти: starylev.com.uа

- Читайте также: 24 знаковых украинских романа