WoMo-находка: Проект Solovei

Уникальный языковой практикум по украинскому языку в Киеве

Мы видим вокруг множество рекламы языковых курсов и школ, предлагающих нам в совершенстве овладеть английским, немецким, польским и китайским языками. А где нам улучшить свой украинский? И не только потому, что так надо по работе или для учебы. Уникальный проект, который предвидит интенсивный языковой практикум для тех, кто хочет довести свой украинский до совершенства, существует, и это -«Соловей».

Будем откровенны: даже если мы владеем украинским языком в достаточной мере и пользуемся им на работе и в быту, редко кто может похвастаться отсутствием русизмов, сленга, слов-паразитов, ограниченностью словарного запаса. В итоге наш украинский — это далеко не «мова солов`їна».

Как это работает

Для всех тех, кто хочет сделать свой украинский сочным и богатым, стать обладателем красивой и по-настоящему украинской речи, в Киеве открываются языковые курсы проекта «Соловей», адресованные разным категориям слушателей. Вот как говорит о проекте его учредитель Мирослава Ким: «Ідея розширити та збагатити власну мову прийшла давно, і я потихеньку працюю над цим. Знаю, що мова зараз в тренді, людей, котрі бажають збагатити мовлення, більшає. Тому і виник такий проект як Solovei. Це не класичні курси мови, де пишуть диктанти і вчать орфографію. Ми також і не клуби ораторського мистецтва – там наголос роблять на аспектах побудови промови та психологічних нюансах: як тримати себе на сцені, як підтримувати увагу слухачів. Наша пташечка – це мовний практикум. Ми – для розвитку усного мовлення. Ми — для тих, хто знає, вчить і любить українську мову та хоче розширити своє словникове поле; для журналістів, теле- та радіоведучих, менеджерів, тренерів, студентів, діток, зіркових особистостей, котрі використовують українську мову в повсякденні по роботі, по навчанні чи по бажанню; для всіх тих, хто хоче вийти за рамки власних мовних обмежень. Ми не будемо рафінувати мову, ми будемо її насичувати».

Solovei_talk_v7мовні_витребеньки

Что? Где? Когда?

Первый курс, стартующий в сентябре, приглашает взрослых от 18 до 118 лет. Курс предполагает 10 занятий по 1,5 часа. Группа будет состоять из 10-12 людей, с которыми будет работать два преподавателя и звездный гость. Сейчас у проекта есть симпатичная страница в Фейсбуке, где можно поиграть в «Мовні витребеньки», прочесть новости проекта, найти вдохновляющие стихи и цитаты.

О планах на будущее здесь основательница говорит следующее: «В подальшому ми плануємо зробити окремі практикуми для дітей, а також тематичні заняття для різних груп населення (професійні, культурні, молодіжні). Будуть пізніше і онлайн-формати, щоб більша кількість слухачів мали доступ до наших вправ. Для наповнення нашого курсу і розробки та проведення занять ми запросили пречудових соловейків – ми розповідатимемо про викладачів на сторінці. Вони вміють розкішно розмовляти-мовити-балакати і навчать нас всіх!»

Занятия будут проходить с 14 сентября по 17 октября по понедельникам и средам с 19.00 по 20.30.

Программа первого языкового практикума:

1. Вийди зі своєї зони мовного комфорту!
Мова як елемент іміджу.

2. Сидящий в скалі – що скаже Леся?
Помилки в нашому мовленні – позбуваємося безжально.

3. Українська, ти така експресивна (виразна, насичена)!
Навчимося добирати синоніми та увиразнювати своє мовлення.

4. Жав жито Жадан жидам, жита Жадан жадав, жоден жид жита не дав.
Наш тренер, актор та режисер Костя, допоможе вам відпрацювати вимову, наголос та дібрати емоційні інтонації.

5. Ділова ковбаса – ділова й мова.
Що і як говорити на ділових зустрічах, співбесідах, презентаціях.

6. Порахуй мене! Або що робити з тридцятьма трьома коровами.
Тренінг про те, як читати числа правильно.

7. “У фесбуку”? “На фейсбуці”? “В фейсбук”? Фух, фейсом об тейбл!
Варваризми та запозичення. Вживати грамотно – це модно.

8. Любиш кататися — люби і катайся)
Насичуємо мовлення епітетами, порівняннями, приказками та іншими «посіпаками».

9. Ви хочете про це поговорити?
Практикуємо. Закріплюємо всі набуті навички. Милуємося тим, як красиво навчилися говорити.

10. Марк Лівін закохає в українську ще більше.
Творча зустріч-бесіда з крутою-прекрутою людиною, яку зайве представляти. Марк питатиме вас про книжки.

Для участия в практикуме необходимо заполнить регистрационную форму.

Где найти: страница проекта SOLOVEI

Стимость: 10 занятий при оплате до 01.09 — 2 000 грн., при оплате до 07.09 — 2 300 грн., при оплате до 14.09 — 2 500 грн.

— Читайте также: Womo-находка: «Книжкова позичальня» для детей