WoMo-знахідка: Сайт «Казки»

Малечі читають співаки та актори

Всі діти люблять слухати казки. А якщо їх розповідають рідною мовою улюблені співаки та актори, причому цілодобово — це взагалі мега-задоволення! Про новий проект  діджитал департаменту Суспільного  для дітей розповідає Женя Спірін, шеф-редактор цифрових платформ «Суспільного».

Сайт «Казки» почав свою роботу 2 березня 2018 року, наразі на сайті є 12 казок, озвучені лідеркою гурту «Крихітка» Сашою Кольцовою, вокалістом гурту «Бумбокс» Андрієм Хливнюком, учасником гурту DakhaВrakha Марком Галаневичем та актором театру, кіно і дубляжу Євгеном Маланухою. Чудові ілюстрації Жені Гайдамаки можна завантажити у вигляді розмальовок. У перспективі казок стане 250, а зовсім скоро будуть доступні й мобільні додатки.

Від ідеї до втілення

У «Суспільного» дуже багато цікавого матеріалу, який ховається у фондах, в тому числі і радіоматеріалу. Є радіовистави, постановки, п`єси, казки записані у різний час. Приблизно у листопаді у нас виникла ідея показати цей матеріал людям. Першими ми вирішили «оживити» казки. Ми обрали спочатку найцікавіші з тих, що вже були записані, а також зробили добірку казок народів світу, які не мають конкретного автора. Щоб поновити всю цю базу ми вирішили запропонувати відомим українцям начитати коротенькі казки до 3 хвилин. Оскільки багато хто з нас є мамами й татами, всі учасники радо відгукнулися на пропозицію та погодились на участь у проекті. Не секрет, що батькам доволі важко знайти гарний україномовний контент для дітей. Найпершим ідею проекту подав голова НСТУ Зураб Аласанія, потім генеральный продюсер цифровых платформ Дмитро Хільченко її доопрацював, ми внесли якісь ще додаткові пункти, затвердили, а реалізовували я та моя колега Даша Синельнікова, саме вона була відповідальною за роботу з читцями. Логотип проекту розробила дизайнерка Віта Лопухіна.

«Фішки» й перспективи

Потім ми вирішили додати ілюстрації, щоб оживити самі казки, обрали ілюстраторку Женю Гайдамаку. Малюнки вийшли настільки милі й добрі, що кілька людей навіть замовили собі футболки з принтами. З малюнків ми зробили розмальовки, щоб їх можна було завантажити з сайта. Частину розмальовок ми плануємо розповсюдити у Києві: у дитячих куточках різних закладів, у дитячих лікарнях. До них ми придбали й олівці.

Наразі це тільки старт проекту і ми маємо великі плани щодо нього. Ми вже почали складати список нових читців (казок у нас вистачить на всіх) і думаємо про те, які ще нові «фішки» додати. Тим більше, що зовсім скоро будуть готові мобільні додатки для смартфонів. Окрім казок ми збираємося створити ще один аудіопроект для дітей, але поки що це секрет — думаю, він викличе ще більший інтерес. Головне, що все це абсолютно безкоштовно для користувачів, це ж щоб діти були веселі й щасливі.

Де знайти: kazky.suspilne.media

— Читайте также: WoMo-находка: Портал для детского творчества Canon Creative Park