Як бізнес став підрозділом благодійного фонду: Кейс компанії Favbet

R

Група компаній Favbet перетворилася на підрозділ благодійного фонду Favbet Foundation. Як говорять у компанії, цей фонд не зовсім звичайний бо не збирає гроші у спонсорів,  а 90% коштів, якими розпоряджається – це власні ресурси компанії.  

«Перераховуємо на рахунок ЗСУ частину від усіх депозитів, і, таким чином, кожен наш клієнт допомагає наблизити перемогу. Загалом 95% проектів зараз орієнтовані на допомогу країні та армії», — каже куратор благодійного фонду Favbet Foundation Маріанна Ковеня.

За її словами, у житті «до війни» робота Favbet Foundation була зосереджена на розвитку екосистеми позитивного впливу в суспільстві та створенні умов для поколінь, які змінюватимуть країну. У житті «після» пріоритет не змінився, але вимушено змінився фокус – сьогодні 95% проектів фонду спрямовані на допомогу країні та вимушеним переселенцям, на підтримку армії та реабілітацію поранених воїнів. 

Допомагай усім, чим можеш

Війна зосередила увагу багатьох на дійсно важливих речах і нагадала про те, що, зрештою, оцінюють вчинки, а не слова.

«Компанія має чимало проектів, про які ми не говоримо в публічному полі. Частину проектів Favbet Foundation було реалізовано з ініціативи Андрія Матюхи, власника компанії Favbet, який системно займався благодійністю ще до заснування фонду. Наприклад, передав два броньованих автомобіля для потреб ЗСУ», – каже Маріанна Ковеня.

за її словами, перші кілька днів війни були присвячені безпеці співробітників, їх підтримці та комунікації всередині компанії. Перша допомога співробітникам, які пішли служити в ТРО або ЗСУ – екіпірування, обладнання. У підрозділах з колегами служать інші люди, які також потребували чогось. Так компанія стала допомагати ЗСУ. «Загалом ми повністю екіпірували понад 120 людей», – каже Маріанна Ковеня.

Багато  проектів, реалізованих під час війни – ініціативи співробітників, які підтримала компанія. Наприклад, finders.in.ua – сайт для пошуку зниклих та евакуйованих, виник у той момент, коли наш PHP Development Manager Міша Горішній побачив, як волонтери записують «на коліні» дані зниклих людей, а потім намагаються їх знайти, потопаючи в морі інформації . Цей проект команда зробила за три дні і зараз на сайті зібрано дані понад 50 000 українців, яких розшукують їхні рідні.

Стратегія формувалася від запитів

Favbet змінився, бо великий холдинг перетворився на підрозділ благодійного фонду. Офіс став бомбосховищем, склади – умовні гуманітарні хаби, де сортується продукція перед відправкою в той чи інший регіон. 

За часи війни ми розробили логістичний маршрут зі Львова до Києва, перевезли понад 100 тонн гуманітарної допомоги. Компанія самостійно знаходить та завозить палети з гуманітарною допомогою з-за кордону та передає частинам ЗСУ. Компанія брала участь у купівлі та передачі 3-х машин швидкої допомоги у Миколаївській області. Купили найсучаснішу снайперську гвинтівку для потреб ЗСУ та допомагають Національній поліції відновлювати знищені відділення у Київській області. 

А IT-команда FAVBET Tech, яка займалася розробкою інноваційних рішень у сфері гемблінгу та беттінгу, зараз – бійці інформаційного фронту. Висококваліфіковані фахівці займаються інформаційною безпекою нашої країни та наносять DDOS-атаки на ключові ресурси ворога 24/7.

Коли шукаєш допомоги, знаходиш більше

«Робота Favbet Foundation не обмежується Україною, ми прагнемо надавати допомогу українцям у кожній країні, де оперує Favbet. Іноді ця допомога набуває абсолютно несподіваних форм», – каже Маріанна Ковеня.

Місяць тому у м. Загреб (Хорватія) компанія відкрила Центр адаптації для переселенців з України з метою безкоштовного вивчення хорватської та англійської мов, надання психологічної підтримки та гуманітарної допомоги.

«У день відкриття ми чекали не більше 10 людей, але прийшли 65 учнів. Зрозуміли ще одну важливу річ – навчання мов (зараз їх дві – хорватська та англійська) недостатньо. Українцям потрібне спілкування, потрібно знати, що вони не самотні, тож школа перетворилася на центр, де можна і відпочити, і отримати різноманітну допомогу», — каже Маріанна Ковеня.