Як будувати кар’єру без вигорання: 6 перевірених кроків

Кар’єрне зростання – це безумовно напружена праця, велика відповідальність та високі вимоги до себе. Сукупність цих факторів  може призводити до емоційного вигорання, яке не лише знижує продуктивність, але й негативно впливає на здоров’я.

Як зберегти баланс і будувати успішну кар’єру без шкоди для себе — розповідає project-manager Наталія Антоненко.

Ось 6 перевірених кроків, які можливо здаватимуться досить простими, проте вони дієві.

Розвивайте емоційний інтелект

Емоційний інтелект допомагає краще розуміти власні почуття, контролювати емоції та ефективно взаємодіяти з іншими.

По-перше, для побудови кар’єри важливо відчувати, що саме вас мотивує, а що дратує та знижує ефективність. Важливо вміти відчувати емоційний фон навколо та розвивати почуття співчуття, як до себе, так і для інших. В результаті ви краще керуватимете стресом й зможете бути продуктивними у досить складних ситуаціях без шкоди власному емоційному здоров’ю.

Плануйте відпочинок так само як і роботу

Відпочинок — це не розкіш, а необхідність. Він дозволяє перезавантажитися та уникнути перевтоми. І, так, якщо ви хочете будувати кар’єру, плануйте відпочинок: це стосується, як маленьких перерв, так і відпусток.

Регулярно робіть короткі перерви протягом дня (прогулянка, кава, розтяжка). Ваші відпустки мають бути розплановані заздалегідь. Звичайно, війна вносить свої корективи, і зараз ми не можемо планувати на рік вперед, до прикладу. Тому плануйте хоча б на сезон вперед, щоб гарантовано мати період перезавантаження.

Це підтримуватимете високий рівень енергії та знижуватимете ризик емоційного вигорання.

Оточіть себе середовищем, що підтримує 

Люди, які вас оточують, можуть або підтримати, або виснажити. Обирайте тих, хто вміє підтримувати, хто мотивує та надихає. Людина дуже залежить від оточення, серед якого вона знаходиться.

Дівчині, яка будує кар’єру, слід уникати токсичного середовища, яке викликає стрес. Так, іноді це означає, що треба повністю змінити коло людей. Проте, якщо цього не зробити, ви швидко вигорите.

Делегуйте завдання

Багато людей перевантажуються через бажання контролювати все самостійно. Якщо у вас є можливість, делегуйте завдання:

  • визначте ті завдання, які можуть виконати інші.
  • довіряйте колегам або підлеглим, надаючи чіткі інструкції.
  • використовуйте інструменти для розподілу задач: Trello, Asana, Monday.com і так далі.

Завдяки делегуванню, ви зможете  сфокусуватися на ключових завданнях і знизите ризик перевтоми.

Практикуйте усвідомленість

Усвідомленість допомагає зосереджуватися на поточному моменті й уникати постійного стресу через минуле чи майбутнє. Іншими словами, ти знаходишся у моменті, а не намагаєшся пережити події з минулого, чи фантазуєш про майбутнє.

Щоб навчитися усвідомленості, вам потрібно:

  • щодня приділяти 10-15 хвилин медитації;
  • використовувати техніки глибокого дихання для зняття напруги.

В результаті цих практик ви краще контролюватимете свій емоційний стан.

Просити про допомогу

Потребувати – це нормально, тому не розв’язуйте всі проблеми самотужки. Обговорюй труднощі, які є в роботі, з колегами, керівником, або ж ментором. Якщо відчуваєте, що вам потрібна підтримка – не бійтеся про неї попросити. У здоровому колективі це нормальна практика, адже всі ми – люди.

Також дуже корисно бути частиною якоїсь професійної спільноти. Це допомагає бачити, що власні проблеми – вони не тільки ваші, а також дозволяє обмінюватись досвідом та підтримувати одне одного.

А ще, щоб уникнути вигорання не забувайте:

  • ставити перед собою реальні, а не фантастичні цілі;
  • навчитися керувати своїм часом;
  • регулярно оцінювати свій прогрес та бачити результат роботи;
  • не забувати про work and life баланс.

Уникаючи перевантаження та дотримуючись цих порад, ви зможете не лише ефективно будувати кар’єру, але й зберігати енергію для життя та нових досягнень.