Як допомогти безпритульним тваринам під час холодів

Соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine від Kormotech перед настанням холодної пори закликає всіх небайдужих допомагати безпритульним тваринам пережити морози

31.10.2023

Згідно з статистикою, в умовах нашого клімату до 70% всіх вуличних щенят та кошенят не здатні пережити свою першу зиму у житті.

А температура від -5 до -10 градусів для більшості тварин, які не знайшли укриття або домівку, стає причиною переохолодження й обмороження частин тіла. Через це тварини змушені постійно пересуватися з місця на місце. Вони майже не сплять, втомлюються, втрачають енергію. Надалі це призводить до зниження імунітету й розвитку багатьох хвороб, а може навіть й смерті.

Саме тому вуличні хвостики потребують нашої уваги. Save Pets of Ukraine наводить поради, як їм можна допомогти:

  • Харчування

Нагодувати вуличних тварин — це найпростіше, що можна зробити. Їжа дає їм енергію та можливість зігрітися.

  • Вода

Разом із кормом ви можете забезпечити тварин теплою водою. Вона не так швидко замерзне, як холодна, і хвостики зможуть підтримати свій водний баланс.

  • Тимчасовий прихисток

Якщо ви побачили, що тварина заховалася від холоду у вашому під’їзді, не виганяйте її на вулицю. Подаруйте їй можливість відігрітися.

  • Домівка

Ви можете збудувати тимчасову будку із підручних матеріалів. Якщо немає такої можливості, тоді хоча б облаштуйте місце на вулиці, поділившись непотрібними ковдрами. А під ковдру можна покласти пінопласт і хвостикам буде тепліше.

  • Догляд та піклування

Якщо ви помітили ознаки обмороження, не варто робити розтирання замерзлої тварини, адже так можна пошкодити постраждалі тканини. Краще одразу відвезти тварину на огляд до ветеринарного лікаря.

  • Постійний нагляд

Важливо регулярно перевіряти, чи все в порядку з тваринами, які оточують вас.

  • Співпраця з місцевими організаціями.

Знайдіть контакти організацій, які займаються захистом тварин. Вони зможуть вам надати підтримку чи професійні поради щодо подальших дій.

  • Родина

Візьміть хвостика до себе у родину або тимчасову перетримку. Ви можете завітати до ветеринарного лікаря, впевнитися, що тваринка здорова, сфотографувати, написати допис у соцмережах та знайти нового господаря для кудлатика.

  • Фінансова підтримка

Ви можете пожертвувати кошти або матеріальні ресурси місцевим організаціям, які допомагають безпритульним тваринам.