Як презервативи шкодять здоров’ю 

4 побічні ефекти презервативів, про які ви можете не знати

18.01.2021

Незважаючи на те, що презервативи є одним з найвидатніших винаходів відомих людству і допомагають уникнути небезпеки ІПСШ та небажаної вагітності, вони маю деякі негативні наслідки. Але жоден з них не слід сприймати як поважну причину для сексу без захисту. Знайдіть інші способи захистити себе, якщо презервативи не приваблюють.

Ось кілька побічних ефектів презервативів, про які ви могли не знати.

Алергія на латекс 

Більшість презервативів виготовляються з латексу, рідини, яка отримується з каучукових дерев. Американська академія алергії, астми та імунології зазначає, що у деяких людей спостерігається алергічна реакція на білок у каучуку. Це трапляється дуже рідко. Симптоми алергії на латекс можуть різнитися за станом та тяжкістю, починаючи від чхання, нежиті, кропив’янки, свербежу або почервоніння і закінчуючи більш серйозними ознаками та симптомами, такими як хрипи, набряки, запаморочення та головна біль. У деяких випадках алергія на латекс може спричинити анафілаксію — стан, що загрожує життю. Найкраще рекомендувати людям, які страждають на алергію латекс, перейти на синтетичні презервативи. Однак шанси пошкодити презерватив під час акту з цими презервативами високі, і вони також не сумісні з більшістю вагінальних мастил.

Зараження іншими ІПСШ

Презервативи є високоефективними проти ВІЛ та зменшують ризик розвитку інших захворювань, таких як сифіліс, хламідіоз, гонорея та ВПЛ. Однак вони не гарантують захист від захворювань, що передаються статевим шляхом, які можуть вражати зовнішні шари шкіри, такі як зараження коростою та вірусом контагіозного молюска. Американська асоціація соціального здоров’я зазначає, що хоча презервативи можуть зменшити ризик генітального герпесу, вони не захищають кожну ділянку шкіри, на якій вірус герпесу може безсимптомно протікати і передаватися інфікованому статевому партнеру. 

Ризик вагітності

Презервативи в основному використовуються для запобігання небажаної вагітності. Однак при правильному використанні презервативи можуть гарантувати лише 98% захисту, а при неправильному використанні 15 із 100 жінок вагітніють. Тож, якщо ви використовуєте презерватив для запобігання небажаної вагітності, переконайтеся, що ви використовуєте непрострочений презерватив і знаєте, як ним правильно користуватися. Презервативи, термін дії яких закінчився, стають крихкими та можуть порватися під час статевого акту.

Ризик для здоров’я партнера

Американський сексолог Ринад Минвалеев встановив, що презерватив не тільки захищає від небажаної вагітності та інфекцій, але може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Як пояснив учений, латкес заважає обміну чоловічих і жіночих гормонів: під час статевого акту чоловік віддає жінці андрогени, а жінка замість віддає естрогени. Ці гормони, на думку Мінвалеева, зміцнюють стінки кровоносних судин. При цьому наслідки недоотримання гормонів жінкою можуть бути куди сумніше, ніж у чоловіка. Через недоотримання андрогенів жіночий організм починає сам виробляти чоловічі гормони, що може привести до активного росту волосся на руках і ногах. Крім цього, шотландські та португальські дослідники не так давно провели серію тестувань і з’ясували, що під час сексуального контакту з використанням презерватива виявляється негативний вплив на діяльність головного мозку партнерів. І, навпаки, секс без презерватива здатний поліпшити діяльність мозку. Як вихід, лікарі радять займатися сексом з єдиним перевіреним партнером.

 

 

Джерело: https://www.thehealthsite.com

Читайте також: Что такое женские презервативы и как их использовать?

 

Новини партнерів